Nový Spark
venku od 3. ledna
Po boji s rakovinou tlustého střeva zemřel původní kytarista MARILYNA MANSONA Daisy Berkowitz

Po boji s rakovinou tlustého střeva zemřel původní kytarista MARILYNA MANSONA Daisy Berkowitz

V neděli 22. října zemřel ve věku 49 let kytarista Scott Putesky, známý pod pseudonymem Daisy Berkowitz. Zakládající člen kapely MARILYNA MANSONA po dlouholetém boji podlehl rakovině tlustého střeva.

Marilyn Manson, kytarista Daisy Berkowitz a basák Olivia Newton Bundy v roce 1989 založili kapelu jménem MARILYN MANSON & THE SPOOKY KIDS, přičemž později se název formace zkrátil jen na jméno jejího frontmana.


Berkowitz s kapelou působil na debutové desce „Portrait of an American Family“ z roku 1994 a na EP „Smells Like Children“, které následovalo o rok později. Z kapely odešel v roce 1996 během prací na albu „Antichrist Superstar“, protože se necítil doceněný za svou práci. Jeho pseudonym je stejně jako u ostatních původních členů sestavy MARILYNA MANSONA složeninou jmen masového vraha a populární postavy.

Putesky aka Berkowitz působil ještě v kapelách JACK OFF JILL a GODHEAD, dále také založil svou vlastní kapelu jménem THREE TON GATE.

Marilyn Manson se ke smrti bývalého spoluhráče vyjádřil na sociálních sítích následovně: „Scott Putesky a já jsme spolu vytvořili skvělou hudbu. Měli jsme v průběhu let nějaké neshody, ale vždy si budu více pamatovat ty šťastné vzpomínky na dobré časy. Každý by si měl poslechnout „Man That You Fear“ na počest jeho památce. To byla naše oblíbená píseň.“

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?