Nový Spark
venku od 3. ledna
Poslední koncert před Štědrým dnem? Toby Driver s vyhlídkou na Prahu

Poslední koncert před Štědrým dnem? Toby Driver s vyhlídkou na Prahu

Jednota přiváží amerického všeuměla spojeného s kapelami KAYO DOT, MAUDLIN OF THE WELL nebo VAURA. Toby Driver tentokrát představí melancholické album „They Are the Shield“.

„Nevěřím v žádné imaginární hranice, které by si vytvářel jakýkoliv posluchač hudby. Hranice scény tvoří to, kam až jsou ochotni zajít hudebníci,“ říká Toby Driver, skladatel, kterého vynesla do popředí zájmu metalová scéna, jíž ale zároveň nikdy nebyl součástí.

Americký solitér si vždy zakládal na hudbě nějakým způsobem elegantní, se stejnou zručností se ale vždy vyhýbal kýči, který můžete sdílet na první dobrou. Jeho aktuální sólové nahrávky mají i tak potenciál přivinout si posluchače a vyprávět příběhy s nejednoznačnými konci.

Toby Driver se vrací do Prahy se zbrusu novým setem, který bude navíc zasazen do jedinečných kulis kavárny s výhledem na město. Driver přijíždí s celou kapelou ve složení Timba Harris (housle), Nick Hudson (klávesy) a Charlie Schmid (bicí).


Zahrají taky Sky to Speak, audiovizuální projekt Matěj Kotoučka a Jakuba Krejčího. První zmíněný se dlouhodobě věnuje experimentům spojujícím ambientní hudbu, abstraktní zvukové koláže a terénní nahrávky, produkuje elektroniku kombinující vlivy filmové hudby a avantgardního popu, nebo skládá hudbu pro divadlo. Za doprovodu vizuálního umělce Jakuba Krejčího čekáme patřičně podmanivou kulisu prosincového večera.

Hosty večera budou též Del Judas, nový projekt Charlieho Shmida (Tombs, Vaura), který se nepokrytě inspiruje v žánrech jako gotický rock, americana a neofolk, čímž okamžitě připomene King Dude, The Fields of the Nephilim, The Cult nebo kytarové nahrávky Davida Lynche.

Vstupenky jsou již nyní k dostání v předprodeji.

Jednota Vánoce: Toby Driver (us) + Del Judas (us) + Sky to Speak Kdy? 22. prosince 2018, 19:00, Café Vítkov, Praha

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?