Nový Spark
venku od 30. května
POWERWOLF představili novou desku v Praze!

POWERWOLF představili novou desku v Praze!

Aktuálně "Požehnaní a posedlí" powermetalisté POWERWOLF dorazili do Pražského Hard rock café a v jeho podzemí se poprvé rozezněly songy nového alba. Deska vyjde v červnu a poprvé bude představena na festivalu MASTERS OF ROCK ve Vizovicích.

Novinku přijeli do Prahy reprezentovat kytarista a mozek kapely Matthew Greywolf a společně s ním klávesista/varhaník Falk Maria Schlegel. Vybraní novináři tak dostali šanci si celé album nejen poslechnout, ale následně oba přítomné vlky vyzpovídat.

Třičtvrtě hodinový materiál odhalil, že novinka se nese v hodně rychlém tempu. Převažují víceměně power/speed metalové upalováky, které ale ctí dnes už typický rukopis POWERWOLF. Většinu refrénů podtrhují klávesy ala kostelní varhany a obecně se s tím kapela moc nemaže. Je cítit, že vlci chtějí narvat do fanoušků co největší porci energie. Ostatně mrkněte na video.

Na albu bude celkem jedenáct skladeb, které zvukově ošetřili mistři řemesla Fredrik Nordström a Jens Bogren. Kapela současně přiznala, že cílem nebylo udělat nahrávku technicky dokonalou, ale hlavně živelnou. Bicí tak údajně nejsou strojově přesné a kytarová sóla jsou náhravaná podobně, jako by POWERWOLF hráli na koncertě. Deska začíná titulní hymnou "Blessed & Possessed", která přesně navazuje na odkaz předchozího alba "Preachers of the Night". Pro fanoušky to bude koncertní tutovka. Stejně jako úderný singl "Army Of The Night". Mocně se varhany rozezní v exoticky znějící "Armata Strigoi". Vlci našli své know-how a z nastoupené cesty nechtějí uhnout ani o píď. Přesto - kytary jsou více melodické. V některých částech jakoby zpívaly. Dokonale to demonstruje vyřvávačka "We Are The Wild". Vrcholem jest závěrečná epická "Let There Be Night". Vytí vlků a chrámový nástup s mocným Attilovým vokálem je jeden z nejsilnějších momentů vůbec. Důkaz, že POWERWOLF nejsou jen ti dvoukopákový šílenci s kadidlem a kalichem.

foto/text/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 30. května
Kalendář akcí
26.06. Sons Of Apollo
26.06. King Crimson
27.06. King Crimson
28.06. Aerodrome
01.07. Pearl Jam
02.07. Deep Purple
04.07. Symbolic Fest
04.07. Rock For People
04.07. The Rolling Stones
04.07. In Flames
A co FAKKER!?