Nový Spark
venku od 30. ledna
Premiéra klipu BOHEMIAN METAL RHAPSODY „Nejsme vyhořelí“

Premiéra klipu BOHEMIAN METAL RHAPSODY „Nejsme vyhořelí“

Příznivci neotřelých rockových projektů se konečně dočkali! Rockové seskupení BOHEMIAN METAL RHAPSODY se dere ven s novým klipem a Spark jej v exkluzivní premiéře nabízí na své webu.

BOHEMIAN METAL RHAPSODY je už skoro půl roku ve zbrusu nové sestavě. Ta se vybrousila ze dvou kol náročných castingů. Dle slov BMR, jsou nyní složeni z velkých dříčů s parádními hlasy, ale co je nejdůležitější, s rockovým srdcem. Celá tato vypečená partička v posledních dnech, mimo pravidelné zkoušky, zamakala na novém videoklipu k písni „Nejsme vyhořelí“. Autorem textu i hudby je Jan Toužimský. Autorem samotného videoklipu pak Michal Skořepa (STROY).

BOHEMIAN METAL RHAPSODY v sestavě Izzi, Tanja, Petr Kutheil, Gygy, Lukáš Písařík, Viktorie Surmøvá, Eliška Hondlová, Pepa Michálek, Blackwish za doprovodu smyčců skupiny Arrhythmia a kapely složené z Radima Pařízka jr.(basa), Djordje Eriče (kytara), Pavla Hanuse (kytara) a Radima Pařízka (bicí), představí na letošním ročníku festivalu Ostrava v plamenech v sobotu 4.8. od 18:20-19:40.


„Že jste o BMR ještě neslyšeli? BOHEMIAN METAL RHAPSODY je typicky český rockový projekt – metalová rhapsodie. Své těžiště staví v pevně zakořeněné rockové (metalové) muzikantské tradici. Pro správné pochopení ústřední myšlenky projektu, je zapotřebí uvědomit si původní význam slova rhapsodie. Jedná se o úryvky středověkých Homérských eposů. V modernějším duchu dynamicky doplněné hudbou a dalšími epickými prvky. Bohemian Metal Rhapsody je přesně taková. Jednotlivé písně jsou vlastně úryvky našeho myšlení, životních situací a dění,“ hovoří o sobě BMR.

Jako své motto si vytkli následující: „Hmota je zničitelná, je jen otázkou času, kdy bude země, my a vše hmotné okolo zničeno. Ať už si to uděláme sami, svou nerozumností, megalomanstvím, nenávistí, či touze po moci. Nebo díky přírodním zákonům budeme zničeni evolucí vesmíru, srážkou s meteoritem, jinou hvězdou.“

O BMR se dozvíte více na jejich FB stránkách https://www.facebook.com/bohemianmetalrhapsody/

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
07.04. Neal Morse Band
08.04. Der Weg Einer Freiheit, Celeste, The Devils Trade
14.04. Marduk, Valkyrja
18.04. Emmure, Rise of The Northstar, Obey The Brave, Fir for a King
19.04. Nervosa
20.04. Nervosa
22.04. Lik, Britally Deceased, Sectesy, Anime Torment
24.04. Casey, Gatherers, Acres
03.05. Desertfest
04.05. Sabaton
A co FAKKER!?