Nový Spark
venku od 29. listopadu
Psychedelický festival Soulstone Gathering bude za humny

Psychedelický festival Soulstone Gathering bude za humny

Na podzim se u nás, zejména ve velkých městech, koná spousta zajímavých a zásadních akcí a na spoustě z nich určitě nebudete chybět. Nicméně, občas člověka přepadne chuť zkusit něco jiného, někde jinde. Opustit známý rybník a vydat se do světa omrknout, jak dělají metal za čárou.

Ideální šancí na změnu může být krakovský festival Soulstone Gathering. Ve dnech 9. a 10. 11. se v klubu Zet Te Pe v Krakově rozezní psychedelické tóny lineupu složeného z kapel, které mají blízko k žánrům jako doom, sludge či stoner metal. Dva dny psychedelického oparu budou navozovat jména jako YOB, MY SLEEPING KARMA, SPACESLUG či WIEGEDOOD.


S headlinery YOB jsme pořídili hodně osobní rozhovor s frontmanem Mikem Scheidtem, jenž málem zemřel v důsledku vážné nemoci. Interview najdete aktuálně v říjnovém čísle Sparku. Předplatitelé už ho mají doma, ve volném prodeji bude v úterý v trafikách.


Psychedelická nirvána SOULSTONE GATHERING se bude letošní rok konat již po čtvrté a festival se za svou tříletou historii brzy etabloval jako žánrová jednička v Polsku. Jeho ambicí je však dále růst a přesáhnout domácí hranice. Pro příznivce líných a táhlých metalový tónů, ale i pro dobrodruhy, kteří se nebojí vytáhnout nos z domova, může být Soulstone Gathering velkým lákadlem letošního listopadu.

Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
15.12. Terror, Deez Nuts, Backtrack, Risk It!
15.12. The Night Flight Orchestra, Black Mirrors
15.12. Death Metal Christmas
18.12. Caliban, Lionheart
20.12. Pretty Maids
12.01. Behemoth, At The Gates, Wolves In The Throne Room
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
A co FAKKER!?