Nový Spark
venku od 1. listopadu
Pumpujte do sebe atmosférický extrém s COLDCELL

Pumpujte do sebe atmosférický extrém s COLDCELL

Označují sami sebe s ironickým úšklebkem za Swiss-German Extreme Rock’n’Roll, ale jsou jinak velmi vážní. Okuste téměř 12minutový studený, řezavý a nálehavý song „Tainted Thoughts“.

Ať už v tvorbě COLDCELL slyšíme doom, psychedelii či rockové postupy, atmosféricky mají hoši zřejmě nejblíž k black metalu. Na druhou stranu nejsou texty typicky blackové. COLDCELL je hudební manifest moderního vězení každého jednotlivce. Krásný moderní svět, globalizovaná digitální společnost či virtuálně navrhnutý obraz našich životů. Lidstvo jakožto nemocný druh bez svědomí vyměnilo své bohy, etiku, principy a je izolováno v anonymních masách. Jediným ukazatelem je mamon. Jednotlivec je ztracen ve stimulech uspokojení a povrchních sociálních sítích.


Slůvko „cell“ (buňka) v kapelním názvu má dvojitý význam. Jednak jako uměle vytvořená lidská buňka, stvořená pro průmyslové využití. Ve smyslu lidské bytosti jakožto kolečka v systému. A za druhé je buňka metafora pro existenční izolaci jedince v mase bez jakýchkoli napojení.

Album „Those“ vychází 3. listopadu u Czar of Crickets. Objednat si ho můžete zde: http://czarshop.com/coldcell/179-coldcell-those.html


Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
24.11. W.A.S.P.
24.11. Sunrise Avenue
24.11. Mastodon, Red Fang, Russian Circles
25.11. Textures
25.11. Pumpkins United
26.11. Vulture Industries, Panychida
26.11. In Flames, Five Finger Death Punch
28.11. Nothing More
30.11. Master's Hammer, Umbrtka
01.12. Dirkschneider
A co FAKKER!?