Nový Spark
venku od 1. srpna
Pumpujte do sebe atmosférický extrém s COLDCELL

Pumpujte do sebe atmosférický extrém s COLDCELL

Označují sami sebe s ironickým úšklebkem za Swiss-German Extreme Rock’n’Roll, ale jsou jinak velmi vážní. Okuste téměř 12minutový studený, řezavý a nálehavý song „Tainted Thoughts“.

Ať už v tvorbě COLDCELL slyšíme doom, psychedelii či rockové postupy, atmosféricky mají hoši zřejmě nejblíž k black metalu. Na druhou stranu nejsou texty typicky blackové. COLDCELL je hudební manifest moderního vězení každého jednotlivce. Krásný moderní svět, globalizovaná digitální společnost či virtuálně navrhnutý obraz našich životů. Lidstvo jakožto nemocný druh bez svědomí vyměnilo své bohy, etiku, principy a je izolováno v anonymních masách. Jediným ukazatelem je mamon. Jednotlivec je ztracen ve stimulech uspokojení a povrchních sociálních sítích.


Slůvko „cell“ (buňka) v kapelním názvu má dvojitý význam. Jednak jako uměle vytvořená lidská buňka, stvořená pro průmyslové využití. Ve smyslu lidské bytosti jakožto kolečka v systému. A za druhé je buňka metafora pro existenční izolaci jedince v mase bez jakýchkoli napojení.

Album „Those“ vychází 3. listopadu u Czar of Crickets. Objednat si ho můžete zde: http://czarshop.com/coldcell/179-coldcell-those.html


Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
22.08. Papa Roach
25.08. Fekal party
25.08. Vinohraní ve Viniu
30.08. Die Krupps, Frontline Assembly
01.09. Živanický rockový masopust
04.09. Flogging Molly
04.09. Leprous, Agent Fresco
06.09. Schirenc plays Pungent Stench
07.09. Voivod, Maggot Heart
08.09. Batushka
A co FAKKER!?