Nový Spark
venku od 30. ledna
Retro rockeři KADAVAR nastiňují drsné časy budoucí

Retro rockeři KADAVAR nastiňují drsné časy budoucí

Berlínská trojice KADAVAR míchající 70s‘ rock, stoner a psychedelii vydá koncem září svou čtvrtou řadovku „Rough Times“. Mrkněte se na nový kolážový přebal a pokud jste fandové tohoto stylu, neváhejte na ně zajít 4. 11. do Nové Chmelnice v Praze.

„Proces nahrávání desky byl velmi intenzivní. Prošel jsem si tak trochu osobním vnitřním peklem. Práce celý den mi nevadí, ale v noci mě to všechno mučilo. Nové písně jsou šílené a někdy i absurdní, ale také vážné a velmi osobní. To, co drží „Rough Times“ pohromadě, je dvojznačnost. Každá píseň má základ v určitém silném pocitu,“ vysvětluje bubeník Tiger.„Vybrali jsme si tento název právě kvůli té dvojakosti. Není to jen sranda, ale zároveň to není celé vážné. Daří se nám dobře, ale něco nám ve světě chybí. Asi do něj docela nezapadáme a ani nechceme, ale zároveň jsme zaseklí na jednom místě. Časy jsou těžké, když se probudíte a jediné co chcete je umřít. I když časy mohou být těžké i ze zcela triviálních důvodů. Cítím, že tohle je velmi poplatné současné době,“ pokračuje Tiger.

„Já název novinky beru velice vážně, žádná sranda. Udržujeme výdobytky našich předků, jako třeba ženská práva, mír či společnou Evropu tím, že jezdíme po klubech, šňupeme skrz stoeurovky a strháváme na nás pozornost skrz Insta stories. Mezitím lidé, kteří se dostávají k moci snižují ekonomiku, upadá svobodné myšlení a progres. Pokud se nezačneme opravdu starat o naše dědictví a necháme ho lidem, kteří chtějí jen zbohatnout, pak se na nás „Rough Times“ brzy povalí,“ doplňuje zpěvák a kytarista Lupus.

Poslechněte si píseň z předchozího alba „Berlin“ z roku 2015.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
16.02. Uriah Heep
16.02. Algiers
16.02. Heathen assault over Brno
16.02. U.D.O.
17.02. U.D.O.
18.02. Parkway Drive
19.02. Aversions Crown, Psycroptic, Within Destruction
20.02. Rival Sons, The Sleepdogs
22.02. David Ellefson Basstory
23.02. Laibach
A co FAKKER!?