Nový Spark
venku od 31. října
Revoluce v prodeji hudebních nástrojů na kytary.cz

Revoluce v prodeji hudebních nástrojů na kytary.cz

Prodejnu hudebních nástrojů, která nemá v Česku ani mnoha okolních státech obdobu svou velikostí, širokým sortimentem, moderní výdejnou e-shopu či kvalifikovaným personálem, otevírá v těchto dnech česká společnost kytary.cz.

Moderní stavba vznikla rozsáhlou rekonstrukcí a zvětšením původní centrály firmy v pražských Modřanech pod vedením architekta Karla Vančury. Kytary.cz, respektive její mateřská společnost AUDIO PARTNER (pod kterou spadá retail, online i velkoobchod), letos překročí obrat 600 milionů korun.


Firma zaměstnává 200 lidí a obsluhuje již 7 zemí. Po nedávném vstupu na britský trh spustily kytary.cz e-shop i v Německu. Nová prodejna, jejíž rekonstrukce přišla na 40 milionů korun, zároveň rozšiřuje otevírací dobu modřanské prodejny od 9 do 20 hodin, a to i v neděli od 10 do 17 hodin. Zákazníky přivítá i nová kavárna.


Na českém trhu to bude zcela unikátní věc a v oblasti hudebních nástrojů obzvlášť. Klient, který do nové modřanské prodejny kytary.cz dorazí, si bude moci vybrat mezi tradičním nakupováním s vyškoleným prodavačem nebo může zvolit moderní, plně automatizovaný odběr zboží, srovnatelný s velkoprodejnami elekroniky, kdy obchodníka vůbec nemusí potkat.

Kromě zvětšení skladu prošla nákladnou rekonstrukcí i úprava prodejní plochy, která se rozšířila na dvě patra a obsáhla 1300 m². V suterénu najdou zákazníci kromě pokladen a příslušenství i sekci kláves, klimatizovaný sál s kytarami, svět bicích nástrojů, ozvučovací techniku a světla, studiové monitory či vybavení pro nahrávací studia.

Prostory doplňuje sekce sběratelských a vintage nástrojů, pódium pro pořádání workshopů nebo zkušebny. „Zkušebnám věnujeme velký prostor. Například akustické kytary, elektrické kytary i basy mají zcela vlastní zkušební místnosti. Vycházíme tím vstříc přáním našich zákazníků,“ vysvětluje Černý.


Prvnímu patru pak dominuje kavárna nebo sekce s DJ technikou, gramofony a syntetizátory. Premiéru má dechová a smyčcová sekce se speciální zkušebnou. „Kromě rekonstrukce jsme investovali i do personálu. Každá oblast má svého odborníka, který daným nástrojů perfektně rozumí. Pokud zákazník bude potřebovat něco opravdu speciálního, přijde produkt manažer a s probere to s ním,“ popisuje Černý.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
15.11. Grand Slam 2018
15.11. Coreleoni
15.11. Katapult
16.11. Sting
16.11. Škwor
17.11. Zeal & Ardor
17.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Bonfire and Friends
18.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
A co FAKKER!?