Nový Spark
venku od 31. srpna
Rob Zombie vyhlíží svůj první koncert v Praze

Rob Zombie vyhlíží svůj první koncert v Praze

Úterý, 17. června, Prahu zaplní metal. Incheba bude místem konání Aerodrome festivalu, v čele s AVENGED SEVENFOLD, LIMP BIZKIT a Robem Zombie. Právě posední jmenovaný, mistr hororu, nám pár dní před koncertem zavolal do redakce, aby nám pověděl, jak se těší, až českému publiku představí nejen výtečné loňské album „Venomous Rat Regeneration Vendor“. Ostatně, má nám co vynahrazovat!

V červnu vystoupíš na Aerodrome festivalu, což bude tvůj vůbec první koncert v Praze, respektive v České republice, jestli se nepletu?
Je to tak, v Praze jsem nikdy nehrál. I když už jsem ji jednou navštívil. Kdysi, někdy před patnácti lety, jsem zvažoval, že tam natočím film, takže jsem ve městě strávil asi dva týdny, abych si ho obhlídl. Nakonec z toho sice nic nebylo, ale v Praze se mi líbilo, takže se tam těším.

Na Aerodromu kromě jiných zahrají i POWERMAN 5000, což je kapela tvého bratra. Jaký mezi sebou máte vztah?
Dobrý, ostatně jako pořád. Moc se sice nevídáme, protože každý žijeme na jiné straně Států, ale telefonujeme si. Tohle léto to vychází tak, že spolu budeme hrát docela často, což se v minulosti moc nestávalo. Bude to dobrá akce. Znám i kluky z AVENGED SEVENFOLD, se kterými jsme dostkrát hráli a jsou v pohodě…

Vaše show – alespoň ta zachycená na aktuálně vycházejícím DVD „The Zombie Horror Picture Show“ – je plná efektů, scéna je bohatá na kostýmy a různé hororové propriety. Přivezete ji takto i do Evropy?
Ne, to by se nedalo. Na to je příliš velká a už jen logistika by byla drahá. Máme připravenou jinou verzi, se kterou běžně jezdíme po světě. Naposledy, když jsme zkoušeli přivést velkou produkci, tak se při přepravě poničila, takže jsme ji nakonec stejně nemohli použít. Proto máme nachystány dvě různé verze.

Neznepokojuje tě, že takto spektakulární show může odvádět pozornost od vašich hráčských výkonů?
Nevím, těžko říct. Někdy jedeme s produkcí plnou ohňů, robotů, obrazovek a všech těch šíleností, jindy to všechno necháme doma. Právě z toho důvodu, co zmiňuješ. Nechceme být jen show, chceme být i kapelou. A abych řekl pravdu, hrát se skromnější produkcí je pro nás jednodušší. Se všemi těmi speciálními efekty je to mnohem náročnější a nákladnější. Ale ať už jedeme tak nebo onak, zdá se, že nejen nás, ale i lidi to baví vždy.

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
29.09. Arkona
30.09. Alcest, Vampillia
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
06.10. Schirenc Plays Pungent Stench
06.10. Titanic, SSOGE, Lunatic Gods, Dogma Art, Universe B
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
A co FAKKER!?