Nový Spark
venku od 30. ledna
RockOpera Praha oslaví deset let od uvedení rockové opery Antigona

RockOpera Praha oslaví deset let od uvedení rockové opery Antigona

Po vynikající jízdě v podobě reprízy oblíbené opery Faust si RockOpera Praha dopřeje zasloužený odpočinek. Bude ale velmi krátký, jelikož už 13. prosince se v pražských Holešovicích odehraje Antigona , úplně první rocková opera autorského dua Pavla Forest a Milan Steigerwald, která slaví deset let od své premiéry. Bude se jednat o zaslouženě vyšperkované představení v hlavní roli s Lindou Fait. Jednu dekádu trvá i fungování RockOpery Praha jako takové. Nezbývá moc času a slavnostní rok 2016 plný překvapení dospěje do svého finále. Antigona bude nejen výroční, ale letošní předposlední představení, což je jeden z důvodů, proč byste si ji rozhodně neměli nechat ujít!

To poslední bude pro RockOperu Praha v roce 2016 vůbec to nejdůležitější. Půjde totiž o uvedení zcela nové opery Proces (22. prosince), která měla veřejnou zkoušku 22. listopadu. Ovšem bez hlavního představitele, v té době nemocného Viktora Dyka, jenž je už ale opět plně připraven dělat pořádnou show. Veřejnou zkouškou s velkým úspěchem provázel režisér Roman Štolpa a podařilo se mu nadšené obecenstvo usvědčit v tom, že toto zpracování Franze Kafky se opravdu ponese na vlně absurdního humoru. Chcete vidět, jak probíhají přípravy Procesu? Pusťte si nový díl našeho vlogu.

RockOpera Praha si pro své fanoušky připravila k Vánocům dárek v podobě vánočních poukazů dostupných na jejím e-shopu (http://rockopera.cz/koupit-poukaz). Jejich prostřednictvím získáte slevy na představení v roce 2017 pro dva nebo osm lidí. Pod stromeček navíc divadlo chystá další balíčky.
Text: Jirka Štraub
Foto: Hana Brožková

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
A co FAKKER!?