Nový Spark
venku od 31. srpna
RockOpera Praha se ve čtvrtek vydá na cestu mezi životy

RockOpera Praha se ve čtvrtek vydá na cestu mezi životy

Už tento čtvrtek se RockOpera Praha rozduní tóny první reprízy nové verze představení Bardo Thödol. Původně etnicko-symfonické dílo se minulý rok dočkalo od svých autorů přepracování do rockově-symfonické podoby a přibližuje divákům představu posmrtného života podle Tibetské knihy mrtvých. Aby libretistka Pavla Forest a skladatel Milan Steigerwald dostali do rockové opery i evropskou filosofii, je jejich Bardo Thödol zároveň inspirované textem Carla Gustava Junga Duše moderního člověka.
Symfonicko-rocková opera ale nebude jediným bodem čtvrtečního programu. Brány divadla se otevřou už v 17:30. Zpěvačka Hana Kubelková se svojí skupinou TETA vzdají koncertem hold nedávno zesnulému kolegovi a kamarádovi RockOpery Praha Rupíkovi. Po představení pak budou následovat přídavky v podobě písní nejen z rockové opery Romeo & Julie. Mikrofonů se chopí Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Helena Kubelková, Daniela Langrová a Jiří Zonyga. Hlas Honzy Toužimského je také slyšet na aktuálním singlu z představení Bardo Thödol „Do polohy lva“.


Venku je i zatím poslední díl vlogu Na prkně, který dokumentuje premiéru Procesu, rockové opery plné absurdního humoru zpracované na základě díla Franze Kafky.

Jirka Štraub
Foto: La Sonrisa

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
23.09. Graveyard, Bombus
29.09. Arkona
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
08.10. Crown The Empire, Volumes, Coldrain
10.10. Kamelot
A co FAKKER!?