Nový Spark
venku od 1. března
RockOpera Praha se ve čtvrtek vydá na cestu mezi životy

RockOpera Praha se ve čtvrtek vydá na cestu mezi životy

Už tento čtvrtek se RockOpera Praha rozduní tóny první reprízy nové verze představení Bardo Thödol. Původně etnicko-symfonické dílo se minulý rok dočkalo od svých autorů přepracování do rockově-symfonické podoby a přibližuje divákům představu posmrtného života podle Tibetské knihy mrtvých. Aby libretistka Pavla Forest a skladatel Milan Steigerwald dostali do rockové opery i evropskou filosofii, je jejich Bardo Thödol zároveň inspirované textem Carla Gustava Junga Duše moderního člověka.
Symfonicko-rocková opera ale nebude jediným bodem čtvrtečního programu. Brány divadla se otevřou už v 17:30. Zpěvačka Hana Kubelková se svojí skupinou TETA vzdají koncertem hold nedávno zesnulému kolegovi a kamarádovi RockOpery Praha Rupíkovi. Po představení pak budou následovat přídavky v podobě písní nejen z rockové opery Romeo & Julie. Mikrofonů se chopí Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Helena Kubelková, Daniela Langrová a Jiří Zonyga. Hlas Honzy Toužimského je také slyšet na aktuálním singlu z představení Bardo Thödol „Do polohy lva“.


Venku je i zatím poslední díl vlogu Na prkně, který dokumentuje premiéru Procesu, rockové opery plné absurdního humoru zpracované na základě díla Franze Kafky.

Jirka Štraub
Foto: La Sonrisa

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
19.03. Mike Shinoda
21.03. B. T. R.
22.03. Jethro Tull
22.03. David Ellefson Basstory
22.03. Suzi Quatro
23.03. Bloodbound, Dynazty, Manimal
23.03. Suzi Quatro
24.03. Solstafir
24.03. Jethro Tull
24.03. Suzi Quatro
A co FAKKER!?