Nový Spark
venku od 3. ledna
RockOpera Praha se vydává do zahraničí a chystá ulítlou verzi Romea & Julie

RockOpera Praha se vydává do zahraničí a chystá ulítlou verzi Romea & Julie

Na nadcházející repríze Antigony bude mít jako překvapení k probíhajícím oslavám deseti let RockOpery Praha premiéru bosenský dokument ROCK’N’WAR. Přítomni budou také tvůrci včetně režiséra Damira Piriće, který RockOperu pozval do Bosny a Hercegoviny, aby tam (ve městech Bihać a Tuzla) odehrála představení Faust.

U toho ale spolupráce nekončí. RockOpera Praha totiž chystá – jak potvrdila ředitelka Pavla Forest - s bosenskými tvůrci nový evropský projekt. 9. května se odehraje představení Romeo & Julie v netradičním duchu. Repríza má neoficiální název Romeo & Julie po čtyřiceti letech. V hlavních rolích osudových milenců se totiž představí zralá dvojice Pavla Forest a Jiří Zonyga.

Představení bude speciální také tím, že v něm zazní písně od skupiny KING SIZE Pavly Forest a skladatele Milana Steigerwalda v podání jejich původní interpretky. Dvě alba KING SIZE navíc znovu vycházejí v novém vydání a po humorně pojaté verzi Romea & Julie budou patřičně pokřtěna veronským vévodou - Kamilem Střihavkou.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?