Nový Spark
venku od 31. srpna
RockOpera Praha se vydává do zahraničí a chystá ulítlou verzi Romea & Julie

RockOpera Praha se vydává do zahraničí a chystá ulítlou verzi Romea & Julie

Na nadcházející repríze Antigony bude mít jako překvapení k probíhajícím oslavám deseti let RockOpery Praha premiéru bosenský dokument ROCK’N’WAR. Přítomni budou také tvůrci včetně režiséra Damira Piriće, který RockOperu pozval do Bosny a Hercegoviny, aby tam (ve městech Bihać a Tuzla) odehrála představení Faust.

U toho ale spolupráce nekončí. RockOpera Praha totiž chystá – jak potvrdila ředitelka Pavla Forest - s bosenskými tvůrci nový evropský projekt. 9. května se odehraje představení Romeo & Julie v netradičním duchu. Repríza má neoficiální název Romeo & Julie po čtyřiceti letech. V hlavních rolích osudových milenců se totiž představí zralá dvojice Pavla Forest a Jiří Zonyga.

Představení bude speciální také tím, že v něm zazní písně od skupiny KING SIZE Pavly Forest a skladatele Milana Steigerwalda v podání jejich původní interpretky. Dvě alba KING SIZE navíc znovu vycházejí v novém vydání a po humorně pojaté verzi Romea & Julie budou patřičně pokřtěna veronským vévodou - Kamilem Střihavkou.

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
23.09. Graveyard, Bombus
29.09. Arkona
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
08.10. Crown The Empire, Volumes, Coldrain
10.10. Kamelot
A co FAKKER!?