Nový Spark
venku od 31. října
RockOpera Praha zakončila sezónu s Annou Kareninou

RockOpera Praha zakončila sezónu s Annou Kareninou

RockOpera Praha má za sebou poslední představení této sezóny Anna Karenina, na kterém publikum umělce ocenilo několikanásobným standing ovation a vytleskalo si dvojitý přídavek včetně písně „Kopačky“ věnované nadcházejícímu fotbalovému mistrovství. „Prázdniny“ RockOpery Praha však nebudou klidné. Na chystaném RockOpera River Festu 4, který se bude konat 23. července v Českém Šternberku, vystoupí se speciální verzí opery Faust. Side specific project se bude odehrávat na více scénách a bude uzpůsoben tamějšímu prostředí. Nebude chybět ani akrobacie na těžké technice, jakou jsou například bagry.

Ještě předtím se divadlo představí na Slavnostech svijanského piva, a to 16. července. Zámek Svijany navíc 25. června slavnostně otevře oddělení rockové opery Mezinárodní konzervatoře Praha. Žáci zde předvedou program složený z rockových apokryfů inspirovaných Karlem Čapkem, rockových hitů a dojde i na Karla IV. Sólové party zde budou mít na starosti také Pavla Forest, Petr Opava a Lukáš Písařík. Kurzy od předních představitelů RockOpery Praha budou k dispozici také ve dnech 27. – 29. června na školicím středisku Hájemství v Hradci Králové. Jako lektoři budou přítomni i tanečnice a choreografka Irina Andreeva (jež bude od září učit herectví na Mezinárodní konzervatoři), výtvarnice Michaela Fišerová a fotograf Vladimír Wiesmaier. Samozřejmě se dočkáme také hudebního vystoupení.

Žáci Mezinárodní konzervatoře s rockovými apokryfy vystoupí ještě 16. června ve Vozovně v Praze 3 a v sobotu 11. 6. od 16:00 na zahradě gymnázia v rámci Cool Festu (Dvůr Králové nad Labem). Ve 14:00 budou k mání opět workshopy, jichž se mimo Pavly Forest tentokrát zúčastní i skladatel Milan Steigerwald a uznávaný český baskytarista Richard Scheufler. Jeho Rock Band pak v osm hodin večer předvede se studenty show inspirovanou Nocí na Karlštejně a plnou rockových hitů.
RockOpera Praha se mezitím bude chystat na své zářijové turné po Bosně a Hercegovině a na podzimní sezónu, během níž její fanoušky čeká obnovená premiéra Bardo Thödol a úplně nová opera zpracovaná na motivy slavného románu Franze Kafky Proces.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Decapitated, Hatesphere, Thy Disease
19.11. Nightwish, Beast In Black
20.11. Black Stone Cherry, Monster Truck
23.11. Tři Sestry, Slobodná Europa
23.11. Long Distance Calling
24.11. H.E.A.T., One Desire, Shiraz Lane
24.11. Naglfar, Schammasch
25.11. Anthrax, S.D.I.
A co FAKKER!?