Nový Spark
venku od 1. srpna
RockOpera Praha zve na dubnová představení, Antigona slaví 10 let

RockOpera Praha zve na dubnová představení, Antigona slaví 10 let

6.4.2016 rocková opera Anna Karenina (z prostředí motorkářského klubu - v hlavních rolích Pavla Forest - Anna Karenina, Jiří Zonyga jako její manžel Karenin, Jan Toužimský jako osudový milenec Alexandr Vronskij a Viktor Dyk jako záletný Annin bratr), jako motorkáře uvidíte Teatr Novogo Fronta pod vedením světoznámé choreografky Iriny Andreevy a ohnivé barmany v motorkářském klubu předvede Pyroterra,

19.4.2016 rocková opera Antigona bude slavit v RockOpeře Praha 10 let od svého vzniku a prvního koncertního průřezu v Obecním domě - Sladkovského sále - na scéně se objeví Kreon Viktor Dyk, Pavla Forest jako Eurydika jako Antigona vystoupí Linda Fait. Před výročním představením Antigony promítneme ve světové premiéře hodinový dokumentární film "Rock and War" bosensko-hercegovinského režiséra Damira Piriče. Premiéry a slavnostního představení se zúčastní jak sám režisér filmu, tak starosta bosenského města Tuzly, kam RockOpera pojede v červnu odehrát své představení Faust.

V rámci spolku RockOpera, z.s., založenému na podporu RockOpery Praha a jeho příznivců, zakládáme ROCKOVOU AKADEMII. Zájemci se již mohou hlásit na podzimní kurzy - zpěv pod vedením Pavly Forest, Heleny Kubelkové, Petra Opavy a Lukáše Písaříka, dále basové kytary pod vedením Richarda Scheuflera a fyzického jevištního pohybu pod vedením Iriny Andreevy.

Ve studiu RockOpery Praha natáčíme 2CD Faust a 2CD naší poslední rockové opery Anna Karenina. Chystáme velké open air letní festivaly věnované Faustovi v Českém Šternberku a v Tuzle - Bosna a Herzegovina jako site specific projekty přímo pro dané prostředí (řeka, jezera, hrady). Chystáme se na Svijanské slavnosti - průřez tvorbou RockOpery Praha. Chystáme nové premiéry na podzim - probíhá příprava a jednání tvůrčího týmu, skládáme hudbu.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
16.08. Death Coffee Party
17.08. Rock of Sadská
17.08. Rock Heart
22.08. Papa Roach
25.08. Fekal party
25.08. Vinohraní ve Viniu
30.08. Die Krupps, Frontline Assembly
01.09. Živanický rockový masopust
04.09. Flogging Molly
04.09. Leprous, Agent Fresco
A co FAKKER!?