Nový Spark
venku od 3. ledna
Rockové opery Faust a Anna Karenina se dočkají vlastního CD. Natáčení je v plném proudu.

Rockové opery Faust a Anna Karenina se dočkají vlastního CD. Natáčení je v plném proudu.

Ve středu 9. března od 19 hodin uvádí RockOpera Praha další reprízu své opery Faust. Rockové a nu-metalové zpracování nejznámějšího díla Johanna Wolfganga von Goetha si již od své slavnostní premiéry nachází své příznivce a v loňském roce se dokonce stalo divácky nejnavštěvovanějším představením vůbec. V titulních rolích se objeví Jiří Zonyga coby Faust a Viktor Dyk jako Mefistofeles.

„Divácký úspěch Fausta nás velmi těší, jeho průměrná návštěvnost byla vloni bezmála 98 %, přičemž průměr všech představení se pohyboval okolo 95 %. Přízni rockerů se těší všechny naše představení. Jsme moc rádi, že stejně jako Faustovi se daří i naší poslední novince Anna Karenina. Fanoušky proto možná potěšíme i tím, že pro obě inscenace teď ve studiu RockOpery Praha natáčíme také CD,“ uvádí zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Představení Faust z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest nabídne kromě silného hudebního zážitku i dech beroucí vizuální podívanou. Svá akrobatická a artistická čísla předvede mezinárodní soubor Teatr Novogo Fronta pod vedením choreografky Iriny Andreevy a ohnivou a světelnou show zajistí skupina Pyroterra.

„Příběh Fausta je postaven na velkých emocích, vášni, na stálém hledání smyslu existence a nestárnoucím souboji dobra a zla, což lze velmi jednoduše přenést i do dnešní doby. Možná právě pro tu jeho nadčasovost diváky představení tak baví. Mohou se skrz několik set let starý příběh zamyslet nad vlastním běžným životem,“ dodává Pavla Forest.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
04.02. John Garcia and the Band of Gold
09.02. Slash + Myles Kennedy and the Conspirators
A co FAKKER!?