Nový Spark
venku od 29. března
Sedmý ročník festivalu Legendy přivítá mimo jiné ARGEMU nebo Vašo Patejdla

Sedmý ročník festivalu Legendy přivítá mimo jiné ARGEMU nebo Vašo Patejdla

V pořadí již sedmý ročník Legend v Novém Jičíně na Skalkách se uskuteční první víkendovou sobotu v červnu 2016 od 19hod.

Sedmý ročník nám představí opravdové legendy:

Vašo Patejdl
v roce 1968 zakládá skupinu, ze které v průběhu následujících dvou let vznikne jádro budoucího Elánu, do roku 1985 je členem skupiny, po té nastupuje na svou sólovou dráhu. V průběhu let koncertuje, vydává několik úspěšných sólových alb, skládá hudbu k filmům, produkuje alba svým pěveckým kolegům. V roce 1996 objevuje spolupráci se skupinou Elán. Během své profesionální kariery se Vašo Patejdl kromě tvorby pro Elán podílel na projektech snad všech hudebních žánrů včetně muzikálů a vážné hudby. Od roku 2001 se navíc věnuje přípravám a natáčení svého pravidelného týdenního hudebního rozhlasového pořadu o slovenské hudbě, který pod názvem Sme tu vysílají vybraná česká rádia. Stále tvoří jak pro skupinu Elán tak pro své sólové projekty a nadále také koncertuje.
Argema
Josef Pavka v roce 1982 zakládá spolu s dalšími muzikanty skupinu, které dali název Argema, podle afrického tropického motýla. Kapela vznikla ze spojení několika hudebních nadšenců, kteří byli nuceni dokazovat tehdejším funkcionářům, co název Argema vůbec představuje, jelikož v té době byly anglické, event. cizí, názvy kapel zakázány. Od tohoto ruku až do dneška působí na naší scéně i po změnách ve složení kapely stále za velkého zájmu fanoušků této kapely. Skupina právě dokončuje nové CD tak se máme na co těšit.

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
20.04. Rainbow
20.04. NE OBLIVISCARIS, ALEGAEON, VIRVUM
21.04. PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT
22.04. PRIMORDIAL, MOONSORROW, DER WEG EINER FREIHEIT
22.04. THE EXPLOITED
25.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
25.04. EXHUMED, ROTTEN SOUND
26.04. Jethro Tull Martin Barre & Band
26.04. Discharge, Restriction, Gomora, Mörkhimmel
27.04. Roger Waters
A co FAKKER!?