Nový Spark
venku od 1. prosince
Sedmý ročník festivalu Legendy přivítá mimo jiné ARGEMU nebo Vašo Patejdla

Sedmý ročník festivalu Legendy přivítá mimo jiné ARGEMU nebo Vašo Patejdla

V pořadí již sedmý ročník Legend v Novém Jičíně na Skalkách se uskuteční první víkendovou sobotu v červnu 2016 od 19hod.

Sedmý ročník nám představí opravdové legendy:

Vašo Patejdl
v roce 1968 zakládá skupinu, ze které v průběhu následujících dvou let vznikne jádro budoucího Elánu, do roku 1985 je členem skupiny, po té nastupuje na svou sólovou dráhu. V průběhu let koncertuje, vydává několik úspěšných sólových alb, skládá hudbu k filmům, produkuje alba svým pěveckým kolegům. V roce 1996 objevuje spolupráci se skupinou Elán. Během své profesionální kariery se Vašo Patejdl kromě tvorby pro Elán podílel na projektech snad všech hudebních žánrů včetně muzikálů a vážné hudby. Od roku 2001 se navíc věnuje přípravám a natáčení svého pravidelného týdenního hudebního rozhlasového pořadu o slovenské hudbě, který pod názvem Sme tu vysílají vybraná česká rádia. Stále tvoří jak pro skupinu Elán tak pro své sólové projekty a nadále také koncertuje.
Argema
Josef Pavka v roce 1982 zakládá spolu s dalšími muzikanty skupinu, které dali název Argema, podle afrického tropického motýla. Kapela vznikla ze spojení několika hudebních nadšenců, kteří byli nuceni dokazovat tehdejším funkcionářům, co název Argema vůbec představuje, jelikož v té době byly anglické, event. cizí, názvy kapel zakázány. Od tohoto ruku až do dneška působí na naší scéně i po změnách ve složení kapely stále za velkého zájmu fanoušků této kapely. Skupina právě dokončuje nové CD tak se máme na co těšit.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
12.12. Tarja
12.12. Beasto Blanco
06.01. Inquisition, Septicflesh
07.01. Gloryhammer, Civil War
12.01. Rage, Firewind
13.01. Rage, Firewind
14.01. Rage, Firewind
14.01. Arch Enemy, Wintersun, Jinjer, Tribulation
17.01. Wardruna
18.01. Wardruna
A co FAKKER!?