Nový Spark
venku od 31. října
SEPULTURA zahraje 3. srpna v Lovosicích

SEPULTURA zahraje 3. srpna v Lovosicích

Lesopark Osmička v Lovosicích se ukázal jako multifunkční prostor pro pořádání megakoncertů. Po kapelách Pro Pain, Tři sestry, nebo Katapult, přivítá v pátek 3. srpna světoznámou legendu thrash metalu z Brazílie, Sepulturu.

Základ kapely byl položen již v roce 1980, kdy spolu začali hrát bratři Max Cavalera (zpěv, kytara) a Igor Cavalera (bicí). Samotná kapela vznikla v roce 1984, kdy se k bratřím Cavalerům připojili kytarista Jairo Guede, kterého po dvou letech nahradil Andreas Kisser, jež s basskytaristou Paulo Jr., působí v kapele dodnes. Kapela za svoji takřka třiceti letou historii vydala na 16 studiových alb, dva záznamy živých koncertů a odehrála tisíce koncertů po celém světě.

Lovosický koncert Sepultury bude unikátní také pódiem, na kterém bude skupina vystupovat. První řady fanoušků této brazilské kapely, jejíž název v portugalštině znamená hrobka, budou od členů kapely vzdáleny nanejvýš dva metry a budou tak moci pociťovat energii, která je pro jejich poslední vydané album charakteristická.

Samotné Sepultuře budou předcházet koncerty kapel Nobody Knows z Liberce, Existence z Litoměřic, Modesty & Pride z Podbořan a v našich končinách oblíbenou metalovou kapelou Tortharry z Hronova. Příznivci metalu tak budou mít v pátek 3. srpna žně. Nenechte si ujít tento počin lovosických promotérů, jehož program začíná v 17:00 a který v historii kulturních akcí Lovosic nemá obdoby.

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Decapitated, Hatesphere, Thy Disease
19.11. Nightwish, Beast In Black
20.11. Black Stone Cherry, Monster Truck
23.11. Tři Sestry, Slobodná Europa
23.11. Long Distance Calling
24.11. H.E.A.T., One Desire, Shiraz Lane
24.11. Naglfar, Schammasch
25.11. Anthrax, S.D.I.
A co FAKKER!?