Nový Spark
venku od 31. srpna
SEPULTURA zahraje 3. srpna v Lovosicích

SEPULTURA zahraje 3. srpna v Lovosicích

Lesopark Osmička v Lovosicích se ukázal jako multifunkční prostor pro pořádání megakoncertů. Po kapelách Pro Pain, Tři sestry, nebo Katapult, přivítá v pátek 3. srpna světoznámou legendu thrash metalu z Brazílie, Sepulturu.

Základ kapely byl položen již v roce 1980, kdy spolu začali hrát bratři Max Cavalera (zpěv, kytara) a Igor Cavalera (bicí). Samotná kapela vznikla v roce 1984, kdy se k bratřím Cavalerům připojili kytarista Jairo Guede, kterého po dvou letech nahradil Andreas Kisser, jež s basskytaristou Paulo Jr., působí v kapele dodnes. Kapela za svoji takřka třiceti letou historii vydala na 16 studiových alb, dva záznamy živých koncertů a odehrála tisíce koncertů po celém světě.

Lovosický koncert Sepultury bude unikátní také pódiem, na kterém bude skupina vystupovat. První řady fanoušků této brazilské kapely, jejíž název v portugalštině znamená hrobka, budou od členů kapely vzdáleny nanejvýš dva metry a budou tak moci pociťovat energii, která je pro jejich poslední vydané album charakteristická.

Samotné Sepultuře budou předcházet koncerty kapel Nobody Knows z Liberce, Existence z Litoměřic, Modesty & Pride z Podbořan a v našich končinách oblíbenou metalovou kapelou Tortharry z Hronova. Příznivci metalu tak budou mít v pátek 3. srpna žně. Nenechte si ujít tento počin lovosických promotérů, jehož program začíná v 17:00 a který v historii kulturních akcí Lovosic nemá obdoby.

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
18.09. Kalevala, Grimner
23.09. Graveyard, Bombus
29.09. Arkona
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
08.10. Crown The Empire, Volumes, Coldrain
A co FAKKER!?