Nový Spark
venku od 3. května
Spark Fresh Blood 2013: Finále ve VELBLOUDU

Spark Fresh Blood 2013: Finále ve VELBLOUDU

Spark Fresh Blood: AIVN’S NAKED TRIO, X-LEFT TO DIE, DOLLS IN THE
FACTORY


1.2. 2014, České Budějovice, Mighty Bar Velbloud
První ročník soutěže Spark Fresh Blood dosáhl svého vyvrcholení v podobě finálového koncertu v budějovickém klubu Velbloud, příjemném prostředí nabitém pozitivní energií, která byla cítit po celou dobu trvání akce.

Hezky zvolna


Jako první se na pódiu představili DOLLS IN THE FACTORY, skupina, jež se umístila na třetím místě soutěže. Kluci přivezli z Frýdku-Místku kvalitní pop rock doplněný projekcemi, které dokreslovaly atmosféru jejich písní. Stejně jako kapely, jež měly onen večer ještě přijít na řadu, i DOLLS IN THE FACTORY přijeli podpořit fanoušci. Skupině se mimo nich podařilo zaujmout také další přihlížející a večer zahájila, jak nejlépe mohla.

Blue-core


Po DOLLS IN THE FACTORY zahrnuli publikum showmanstvím chomutovští blue- coraři (jak svůj styl nazývají) X-LEFT TO DIE, jež představovali značné přitvrzení oproti předcházející skupině. Kapela vysílala do publika velké množství energie. To jim onen příval hojně vracelo a „X-LEFTI“ svým vystoupením pevně obhájili druhé místo v soutěži a vítězství ve fanouškovském hlasování.

Virtuózní závěr


Zlatý hřeb večera pak tvořili vítězové AIVN’S NAKED TRIO s virtuózním kytaristou a zpěvákem Ivanem Jaškem. Pánové strhli a roztančili přítomné tóny blues, rocku a funku. Předvedli kombinaci muzikantského umu s melodickou chytlavou hudbou a udělali důstojnou tečku na konec vydařené akce ve Velbloudu.

Aby toho nebylo málo, všechny účinkující kapely navíc vyhrály ještě tři překvapení - účast na festivalech Masters of Rock a Basinfirefest a Spark Rock Party. Plácáte se do čela, že jste se svou skupinou nezkusili štěstí také? Máte možnost své počínání napravit. Další ročník Spark

Fresh Blood startuje už 1. března 2014!


Jirka Štraub
FOTO: Šárka

Nový Spark
venku od 3. května
Kalendář akcí
27.05. Six Feet Under
28.05. Six Feet Under
01.06. METALFEST
02.06. Lenny Kravitz
04.06. Baroness
06.06. Scorpions
12.06. Judas Priest, Megadeth
13.06. Ozzy Osbourne, Hollywood Vampires
13.06. Meshuggah
14.06. With Full Force
A co FAKKER!?