Nový Spark
venku od 29. listopadu
Spark Fresh Blood 2013: Finále ve VELBLOUDU

Spark Fresh Blood 2013: Finále ve VELBLOUDU

Spark Fresh Blood: AIVN’S NAKED TRIO, X-LEFT TO DIE, DOLLS IN THE
FACTORY


1.2. 2014, České Budějovice, Mighty Bar Velbloud
První ročník soutěže Spark Fresh Blood dosáhl svého vyvrcholení v podobě finálového koncertu v budějovickém klubu Velbloud, příjemném prostředí nabitém pozitivní energií, která byla cítit po celou dobu trvání akce.

Hezky zvolna


Jako první se na pódiu představili DOLLS IN THE FACTORY, skupina, jež se umístila na třetím místě soutěže. Kluci přivezli z Frýdku-Místku kvalitní pop rock doplněný projekcemi, které dokreslovaly atmosféru jejich písní. Stejně jako kapely, jež měly onen večer ještě přijít na řadu, i DOLLS IN THE FACTORY přijeli podpořit fanoušci. Skupině se mimo nich podařilo zaujmout také další přihlížející a večer zahájila, jak nejlépe mohla.

Blue-core


Po DOLLS IN THE FACTORY zahrnuli publikum showmanstvím chomutovští blue- coraři (jak svůj styl nazývají) X-LEFT TO DIE, jež představovali značné přitvrzení oproti předcházející skupině. Kapela vysílala do publika velké množství energie. To jim onen příval hojně vracelo a „X-LEFTI“ svým vystoupením pevně obhájili druhé místo v soutěži a vítězství ve fanouškovském hlasování.

Virtuózní závěr


Zlatý hřeb večera pak tvořili vítězové AIVN’S NAKED TRIO s virtuózním kytaristou a zpěvákem Ivanem Jaškem. Pánové strhli a roztančili přítomné tóny blues, rocku a funku. Předvedli kombinaci muzikantského umu s melodickou chytlavou hudbou a udělali důstojnou tečku na konec vydařené akce ve Velbloudu.

Aby toho nebylo málo, všechny účinkující kapely navíc vyhrály ještě tři překvapení - účast na festivalech Masters of Rock a Basinfirefest a Spark Rock Party. Plácáte se do čela, že jste se svou skupinou nezkusili štěstí také? Máte možnost své počínání napravit. Další ročník Spark

Fresh Blood startuje už 1. března 2014!


Jirka Štraub
FOTO: Šárka

Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
10.12. As I Lay Dying, Erra, Bleed From Within
11.12. Zhrine, Ulssect
11.12. Tarja
11.12. Within Temptation
12.12. Hank von hell, Virginia hill, Tyler Leeds
12.12. Six feet under, Incite
12.12. Tarja
13.12. All That Remains
13.12. Tarja
14.12. Tarja
A co FAKKER!?