Nový Spark
venku od 29. března
SPARK FRESH BLOOD 2014 - Je dobojováno

SPARK FRESH BLOOD 2014 - Je dobojováno

Je dobojováno, odborná porota vyřkla svůj verdikt. Po téměř ročním zápolení přichází konečně finální výsledky druhého ročníku soutěže SPARK FRESH BLOOD. Soutěž ovládli vsetínští ASCENDANCY, kterým zdatně konkurovali táborští F.O.B. a brněnští CORPOSANT. Gratulujeme!!!

Slavnostní vyhlášení vítězů a koncert všech tří nejvýše umístěných kapel proběhne 7. února 2015 v klubu Velbloud v Českých Budějovicích.

Soutěže Spark Fresh Blood se v roce 2014 zúčastnilo 485 skupin, ze kterých odborná porota a fanoušci vybrali finálovou dvanáctku. Čtyři finálové koncerty, kde se představilo dvanáct vybraných skupin, vždy za doprovodu jednoho speciálního hosta navštívilo téměř tisíc nadšených fanoušků.

1. místo – ASCENDANCY

http://bandzone.cz/ascendancy

Zpívající kytarová sóla, emotivní vokál, dynamické bicí a neuvěřitelně vesmírné klávesy - to je základ skupiny, která vznikla v roce 2009. Ascendancy už si zahráli například po boku německých EQUILIBRIUM nebo legendárního Blaze Bayleyho (ex-IRON MAIDEN), jejich největším úspěchem je určitě aktuální album "The Amazing Ascendancy". Hudba ASCENDANCY je jedinečná nejen svou specifickou energií, ale i spoustou originálních a progressivních prvků, které jí dodávají určitou exklusivitu.


2. místo - F.O.B.

http://bandzone.cz/fob

Táborští F.O.B. vznikli na podzim roku 1995 a ve své první fázi se věnovali kombinaci death a thrash metalu. Hojně koncertující soubor prodělal časté personální změny, hlavně na postu zpěváka, ten současný dokonal posun k daleko modernějšímu deathcorovému výrazu, což jednoznačně dokládá výtečné loňské album „Reap What You Sow. Kapela sice zatím nedokázala naplno prorazit do užší špičky českého metalu, ale má velmi slušně nakročeno.


3. místo – CORPOSANT

http://bandzone.cz/corposant

CORPOSANT vycházejí z metalcoru, djentu a matematiky. Přimyslete si ještě notnou dávku deathcoru a to všechno propojte dohromady s velkým smyslem pro progresivitu a kreativitu. Vražedný growling místy sjíždí až do grindového „kvičení“ a střídá ho andělsky čistý a líbivý vokál. Spíš než aby tyto dvě polohy však šly proti sobě, perfektně si nahrávají a jdou spolu takřka ruku v ruce. Jsou neoddělitelné, bez jednoho či druhého by CORPOSANT byli poloviční. Košatost, rozmanitost, zvraty, nápaditost, pestrost a originalita.


Další účastníci finále soutěže SPARK FRESH BLOOD 2014 (abecedně): All the Secrets Inside, April Weeps, Loco Loco, One Second Hotel, Pawnshop, Portikus, Proximity, Renaissence, Unaffected Evolution.

Odborná porota soutěže SPARK FRESH BLOOD 2014: Karel Balčirák (Spark), Jirka Štraub (Spark), Aleš Eder (Budvar), Majkláč (Bandzone.cz), Marek Dobeš (Alfedus), Miloš Meier (Dymytry, Stroy) a Daniel Krob (ex-Arakain, Kreyson atd).


http://www.spark-rockmagazine.cz/Spark+Fresh+Blood
http://bandzone.cz/sparkfreshblood2014.html

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
25.03. Larkin Poe
25.03. Incantation, Defeated Sanity, Skinned
26.03. Solstafir
26.03. Incantation, Defeated Sanity, Skinned
28.03. Sonata Arctica
28.03. Rapture, Violent Definition, Stolen Lives, Kronstadt
29.03. Oomph!, Heldmaschine
29.03. The Young Gods
30.03. To the Rats and Wolves
30.03. Darkest Hour, Unearth, Misery Signals, Malevolence, Left Behind
A co FAKKER!?