Nový Spark
venku od 30. ledna
Spark Fresh Blood: ASCENDANCY, AIVN´S NAKED TRIO - 18.10.2013, Opava, KD Na Rybníčku

Spark Fresh Blood: ASCENDANCY, AIVN´S NAKED TRIO - 18.10.2013, Opava, KD Na Rybníčku

Třetí finálový večer soutěže Spark Fresh Blood proběhl v opavském KD Na Rybníčku. Tentokrát se na něm představili vsetínsko-brněnští powermetalisté ASCENDANCY a brněnští blues funk rockeři AIVN’S NAKED TRIO. I přes horší ozvučení, jaké sál nabízel, předvedly obě dvě party solidní výkony. První jmenovaná rozezněla kulturák epickým energickým metalem, aby na ni později navázala druhá jmenovaná se syrovou říznou show.

AIVN’S NAKED TRIA bylo cítit něco z RED HOT CHILI PEPPERS nebo JIMI HENDRIX EXPERIENCE. Oproti jejich syrovosti, fungovali ASCENDANCY jako příjemný kontrast. Obě skupiny se snažily samy sebe prezentovat v co nejlepším světle a bylo z nich cítit, že by jednaly stejně vždy, nezávisle na tom kde, při jaké příležitosti a pro kolik lidí hrají.

Finálová jedenáctka se zatím představuje velmi dobře a každý finálový večer ve mně zanechává dojem, že vybrat jednoho vítěze bude stále těžší a těžší. Inu, rodí se nám krásné klenoty v tom našem podhoubí, které začíná pomalu praskat a svá esa sázet na povrch. A věřte, že jich je daleko víc než jen jedenáct. Stačí si otevřít bandzone a hledat.

Pokud vás zajímá, jak se odprezentují DOLLS IN THE FACTORY, FLATTUS a LOCO LOCO, stavte se 5. listopadu v pražském Rock Café. Bude co pít, bude se na co koukat a hlavně bude co poslouchat.

text: Jirka Štraub foto: Zdenek Zelený

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
19.02. Aversions Crown, Psycroptic, Within Destruction
20.02. Rival Sons, The Sleepdogs
22.02. David Ellefson Basstory
23.02. Laibach
23.02. Alestorm
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
A co FAKKER!?