Nový Spark
venku od 31. srpna
Spark Fresh Blood: ASCENDANCY, AIVN´S NAKED TRIO - 18.10.2013, Opava, KD Na Rybníčku

Spark Fresh Blood: ASCENDANCY, AIVN´S NAKED TRIO - 18.10.2013, Opava, KD Na Rybníčku

Třetí finálový večer soutěže Spark Fresh Blood proběhl v opavském KD Na Rybníčku. Tentokrát se na něm představili vsetínsko-brněnští powermetalisté ASCENDANCY a brněnští blues funk rockeři AIVN’S NAKED TRIO. I přes horší ozvučení, jaké sál nabízel, předvedly obě dvě party solidní výkony. První jmenovaná rozezněla kulturák epickým energickým metalem, aby na ni později navázala druhá jmenovaná se syrovou říznou show.

AIVN’S NAKED TRIA bylo cítit něco z RED HOT CHILI PEPPERS nebo JIMI HENDRIX EXPERIENCE. Oproti jejich syrovosti, fungovali ASCENDANCY jako příjemný kontrast. Obě skupiny se snažily samy sebe prezentovat v co nejlepším světle a bylo z nich cítit, že by jednaly stejně vždy, nezávisle na tom kde, při jaké příležitosti a pro kolik lidí hrají.

Finálová jedenáctka se zatím představuje velmi dobře a každý finálový večer ve mně zanechává dojem, že vybrat jednoho vítěze bude stále těžší a těžší. Inu, rodí se nám krásné klenoty v tom našem podhoubí, které začíná pomalu praskat a svá esa sázet na povrch. A věřte, že jich je daleko víc než jen jedenáct. Stačí si otevřít bandzone a hledat.

Pokud vás zajímá, jak se odprezentují DOLLS IN THE FACTORY, FLATTUS a LOCO LOCO, stavte se 5. listopadu v pražském Rock Café. Bude co pít, bude se na co koukat a hlavně bude co poslouchat.

text: Jirka Štraub foto: Zdenek Zelený

Nový Spark
venku od 31. srpna
Kalendář akcí
29.09. Arkona
30.09. Alcest, Vampillia
02.10. The Rasmus
02.10. Walking Papers
03.10. The Rasmus
04.10. Hetroertzen, Sektarism, Lux Caelis
06.10. Schirenc Plays Pungent Stench
06.10. Titanic, SSOGE, Lunatic Gods, Dogma Art, Universe B
07.10. Sinsaenum
07.10. Per Gessle's Roxette
A co FAKKER!?