Nový Spark
venku od 30. ledna
SPARK TV: CITRON představil nové EP „Rebelie Vol.1“ (foto a video)

SPARK TV: CITRON představil nové EP „Rebelie Vol.1“ (foto a video)

Pět skladeb, z toho tři novinky, jedna rarita a jedna přehrávka starší skladby – to je nové EP ostravské metalové legendy CITRON. Jde o vůbec první počin po návratu Ládi Křížka do kapely. Nechybí ani zpěvačka Tanja.

CITRON od srpna intenzivně pracuje na nové desce „Rebelie Rebelů“. Ta spatří světlo světa až příští rok. První ochutnávku servíruje kapela ale už teď. Mini album je přímou odpovědí na personální změny, které během léta CITRON zasáhly. Přední český metalový hlas Láďa Křížek se po šestadvaceti letech opět přidal ke kapele a společně s lídrem Radimem Pařízkem se snaží navázat na slavné období legendárního alba „Radegast“. Na první společné EP se dostaly následující skladby: „Rebelie Rebelů“, „Píseň Ztracených“, „Jsem Posedlá“, „Jseš Volnej“ a „Kráska a Radegast“. Ve čtvrtek přehrála kapela nahrávky novinářům a to v pražském Hard Rock Café. K překvapení všech Křížek dorazil s ortézou na noze. Sestava ale byla kompletní a to včetně nových tváří, kterými jsou kytaristé Pavel Hanus, Djorde Erič a baskytarista George Rain.

CITRON se aktuálně také věnuje přípravám na turné, které začíná už 31. 10. v Herálci. Kapelu čeká celkem deset zastávek a na každé z nich by měla odehrát zhruba devadesáti minutový koncert. Podrobnost pro Spark TV prozradil Radim Pařízek.

Den před premiérou EP se CITRON zastavil ještě v ateliéru předního českého fotografa Jakuba Ludvíka. Ten s kapelou včetně zpěvačky Tanji nafotil sérii snímků, které ozdobí booklet. Mrkněte, jak to celé probíhalo. (pozn. na snímcích nejsou fotografie J. Ludvíka, jedná se o redakční záběry)

EP by se mělo být dostupné na začátku posledního říjnového týdne. Vyjde ve výpravném digipacku s obsáhlým bookletem. Už brzy nabídneme na stránkách Sparku pokračování dokumentu o tvorbě alba. Sledujte dál náš web.

foto/video/text: David Havlenato/video/text: David Havlena

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
27.02. The Australian Pink Floyd Show
02.03. Dance With The Dead, Lebrock
03.03. Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada
03.03. Haken
06.03. Riverside
07.03. Riverside
07.03. Doggie White- Best Off Rainbow, MSG, Malmsteen
09.03. Pertubator
09.03. Rhapsody of fire
10.03. Pestilence, Bleeding Gods
A co FAKKER!?