Nový Spark
venku od 1. března
STAY DOWN: Nohama na zemi

STAY DOWN: Nohama na zemi

Členové melodic metalcore kapely STAY DOWN jsou rozházení po jižní Moravě, proto uvádí jako domovské město Znojmo, které mají všichni nejblíže.

Zakládajícími členy jsou basák Petr Hrnčár, kytaristka Simona Blažková a kytarista Jan Juríček. Ti měli již dříve pár kapel, ale nikdy to nevyšlo podle představ. V polovině roku 2017 našli náhodou bubeníka Jana Dúbravu. Poslední, co do kapely chybělo, byl zpěv. Na zpěvačku Jane Taylor narazili náhodou na internetu. V dubnu 2018 odešel kytarista Jan a nahradil ho Zdeněk Soška

První koncert STAY DOWN byl asi dva měsíce po založení. „Těšili jsme se, ale zároveň jsme byli vystrašení, jak nás publikum přijme,“ říká zpěvačka Jane Taylor. Po koncertě už ale kapela jasně věděli, že rozhodně má cenu pokračovat dál a že má budoucnost. Za sebou teď už má desítky koncertů a na každém se setkává s kladnými reakcemi.

Jako první se vrhli na nahrávání prvního EP s názvem „My Way“, které vyšlo oficiálně 1. října 2017. K titulní písničce byl vydán první videoklip. „Byla už celkem zima. Natáčení probíhalo několik hodin v noci v parku a my jsme tam pobíhali pouze v krátkých tričkách. Klepali jsme se zimou, ale věděli jsme, že bude super výsledek. Což se také potvrdilo,“ spokojeně konstatuje Jane Taylor. Na další videoklip nemuseli fanoušci dlouho čekat. Vznikl za pomoci Zdeňka Strmisky, a to přímo na jednom z koncertů v Brně. Zveřejněný byl 20. ledna letošního roku, a to k písničce „The Last Pain“.

V nejbližší době chtějí vydat plnohodnotné CD, snad v létě. A dostat se možná na nějaký ten letní festival, aby se trochu více dostali k lidem.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
21.03. B. T. R.
22.03. Jethro Tull
22.03. David Ellefson Basstory
22.03. Suzi Quatro
23.03. Bloodbound, Dynazty, Manimal
23.03. Suzi Quatro
24.03. Solstafir
24.03. Jethro Tull
24.03. Suzi Quatro
25.03. Larkin Poe
A co FAKKER!?