Nový Spark
venku od 3. ledna
THERION chystají na únor dva speciální počiny

THERION chystají na únor dva speciální počiny

Na další řadovku THERION si budeme muset počkat nejspíš až do posledního kvartálu letošního roku, už příští měsíc však švédským symfonikům vyjdou dvě alba neřadová. Obě 21. února.

Prvním bude reedice jejich nejzásadnějšího alba „Theli“ z roku 1996, doplněná o DVD. Video disk nabídne „Theli“ v live podobě, audio disk bude bohatší pro změnu o tři bonusové skladby, přičemž jednou z nich bude předělávka skladby od SCORPIONS „Fly to the Rainbow“.

Druhým počinem pak bude třídiskový DVD komplet „Adulruna Redivia and Beyond“ se dvěma koncerty a skutečně nevšední filmovou nabídkou. Pod názvy „011 – An Adventure with Therion“ a „011 – Documentary and Behind the Scenes“ se skrývá v podstatě propagační snímek k deskové hře 011, v němž členové kapely ztvárnili role postav ze hry. Třetí položka, „Amazing Voice“ je pak záznamem stejnojmenného japonského televizního pořadu, jehož tvůrci si pro jeden ze svých dílů vybrali jako objekt zájmu zpěváka THERION Thomase Vikströma.

Co se týče koncertních DVD, první nabídne záznam z maďarské Budapešti z roku 2007, druhý pak pochází z roku 2011, kdy THERION patřili k jedněm z headlinerů amerického festivalu ProgPower USA.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
19.01. Draconian, Harakiri for the sky
20.01. Persistence TOUR
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
A co FAKKER!?