Nový Spark
venku od 31. října
Tip Sparku: INDUCTION – český power metal se světovým zvukem

Tip Sparku: INDUCTION – český power metal se světovým zvukem

Na české metalové scéně se probouzí jméno, které by mohlo znít i ve světě. No, vlastně už zní – kapelník Martin Beck přesídlil z Pardubic do Londýna a ze svých INDUCTION udělal sestavu vskutku mezinárodní. Tvůrčí potenciál tohoto nadaného kytaristy naznačil loni vydaný instrumentální singl „Far Beyond the Horizon“, přičemž v současnosti Martin pracuje na další singlové ukázce („The Outwitted Consecration“) z rozchystaného alba, které by mělo být lahůdkou především pro fanoušky filmově znějícího symfonického power metalu.

Roland Grapow (MASTERPLAN), který materiál produkuje, už je „skoro náš“, jako zpěváka pak Martin angažoval Nicka Hollemana, jenž před třemi lety posílil powermetalové veterány VICIOUS RUMORS, a nové nápady mu pomáhá rozvíjet rovněž Teemu Mäntysaari, kytarista WINTERSUN. A chybět nemůže ani orchestr. „Nastal i velký rozdíl v songwritingu a to ten, že orchestry komponujeme v celé délce skladeb. U prvního singlu Far Beyond the Horizon jsme orchestry využili jen na začátku a na konci singlu. Důvod byl ten, že smyčce byly nahrány živě i s třemi sólovými kytarami. Na orchestrech spolupracujeme s našim dvorním orchestrálním skaldatelem Peter Crowley,“ říká Martin.

O ambicích INDUCTION pak vypovídá i navázání spolupráce s Patricem Ullaeusem, v současnosti snad nejznámějším švédským tvůrcem (nejen) tvrdě hudebních videoklipů. Za sebou má práci pro ARCH ENEMY, AMARANTHE, IN FLAMES a další, teď do jeho CV tedy přibude i první kapela z České republiky. Tohle se jeví hodně slibně, tak počítejte s tím, že budeme dění kolem INDUCTION nadále sledovat!

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
20.11. Black Stone Cherry, Monster Truck
23.11. Tři Sestry, Slobodná Europa
23.11. Long Distance Calling
24.11. H.E.A.T., One Desire, Shiraz Lane
24.11. Naglfar, Schammasch
25.11. Anthrax, S.D.I.
25.11. August Burns Red
26.11. Genesis - Ray Wilson
27.11. Genesis - Ray Wilson
29.11. Bryan Adams
A co FAKKER!?