Nový Spark
venku od 3. ledna
Turbo Lover: Porsche Glenna Tiptona z JUDAS PRIEST si je možné koupit

Turbo Lover: Porsche Glenna Tiptona z JUDAS PRIEST si je možné koupit

Kytarista JUDAS PRIEST Glenn Tipton se rozhodl dát do aukce své Porsche 911 Turbo SE, které inspirovalo kapelu k nahrání písně „Turbo Lover“. Odhadovaná cena se šplhá od 5,2 milionu k 6,4 milionu. To není zas tak moc, ne?The Chiffon White klasika z roku 1985 bude součástí aukce pouze aut značky Porsche na známém okruhu Silverstone 21. října. Právě tento vůz inspiroval JUDAS na albu „Turbo“ z roku 1986 a k hitu „Turbo Lover“. Ačkoli si Tipton auto vyzvednul během své návštěvy továrny Porsche v roce 1985, má najeto necelých 23 tisíc kilometrů.

„Byli na prohlídce továrny ve Stuttgartu a já jsem byl ohromen inženýrskou prací a jak pečlivý byli tamní konstruktéři, že jsem jedno prostě musel mít,“ říká Tipton.

Rob Halford vzpomíná na kariéru v 80. letech, jak sdělil Classic Rocku v roce 2014: „Žít v onom desetiletí bylo neuvěřitelně dekadentní. Okolo nás lítala spousta peněz a bylo to často velmi opulentní žranice v mnoha směrech. Ale skvělé časy. Od roku 1980 až ke grungi byla všechna Porsche, všechny motory s turbem, vlastně všechno přehnané. Kapela byla neskutečně úspěšná, měli jsme okolo sebe velké množství bohatství. Pamatuji se, že v časech desky ‚Turbo Lover‘ byli Glenn i KK Downing naprostí blázni do Porsche,“ uvedl Halford.

Pokud by se vám zachtělo přihodit zlatku na Glennova porscháka, mrkněte sem.


Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
04.02. John Garcia and the Band of Gold
09.02. Slash + Myles Kennedy and the Conspirators
A co FAKKER!?