Nový Spark
venku od 30. ledna
V listopadu vyjde nový snímek o Dimebagu Darrellovi

V listopadu vyjde nový snímek o Dimebagu Darrellovi

Vydavatelství Metal Blade Records oznámilo, že nový snímek „Dimevision Vol. 2: Roll With It Or Get Rolled Over“ vyjde 24. listopadu. V současnosti si jej lze předobjednat . DVD/CD set bude obsahovat nezveřejněné záběry ze života legendárního kytaristy skupin PANTERA a DAMAGEPLAN. Navíc v něm bude zahrnuto i pět dosud nevydaných demo nahrávek, které poskytla Dimebagova dlouholetá přítelkyně Rita Haney. Film naváže na snímek „Dimevision Vol. 1: That's The Fun I Have“ z roku 2006, ve kterém mohli fanoušci poprvé nahlédnout do osobního života Dimebaga Darrella.


Pro podporu nového snímku byla spuštěna i crowdfundingová kampaň , kde si fanoušci mohou zakoupit i raritní sběratelské předměty jako například Dimebagovy kostýmy, klobouky, či pamětní plakety. Při práci na „Dimevision Vol. 2: Roll With It Or Get Rolled Over“ spolupracovala Rita Haney s filmovým střihačem Robem Fennem a také s Dimebagovým dlouholetým přítelem Darylem Arnbergerem, který pracoval jako oficiální kameraman pro DAMAGEPLAN i PANTERA. Po důkladném zhlédnutí stovek nahrávek vybrali tvůrci 43 částí, ze kterých poskládali konečný film.

„Tohle druhé DVD je více podobné tomu, jak si Dime takový snímek představoval ve své hlavě. Tenhle díl je víc povznášející, vtipný a na 100% odpovídá původní myšlence série Dimevision,“ popisuje Arnberger.Název druhého dílu osvětlila Haney následovně: „Dimebag mi tuhle hlášku často říkal v letech 2003 a 2004. Jednou mi volal z cesty a tvrdil, že se cítí dost vyčerpaný, ale že to jsou vrcholky a hlubiny rock´n´rollu. Proto říkával: Musíš se s tím srovnat nebo se tím nechat semlít.“

Autorům snímku pořád zbyla hromada nevydaného materiálu, takže se příznivci Dimebaga mohou do budoucna stále na co těšit. „Doufáme, že by se ze série Dimevision mohla stát každoroční záležitost. Všechno bude záviset na fanoušcích, pokud o to budou stát a budou nás podporovat,“ uzavírá Rita Haney.

Nový Spark
venku od 30. ledna
Kalendář akcí
16.02. Uriah Heep
16.02. Algiers
16.02. Heathen assault over Brno
16.02. U.D.O.
17.02. U.D.O.
18.02. Parkway Drive
19.02. Aversions Crown, Psycroptic, Within Destruction
20.02. Rival Sons, The Sleepdogs
22.02. David Ellefson Basstory
23.02. Laibach
A co FAKKER!?