Nový Spark
venku od 31. ledna
XPlaylist: hudba týdne od 20. 6. do 26. 6. 2016

XPlaylist: hudba týdne od 20. 6. do 26. 6. 2016

Na svatého Aloise, poseč louku, neboj se, na svatého Jána, otvírá se k létu brána.

Francouzské elektronické duo Air ohlašuje návrat albem největších hitů své dvacetileté kariéry a k dobru přidává i remixy skladeb Depeche Mode, Davida Bowieho, Becka nebo Neneh Cherry. Na desce Twentyears se navíc můžete těšit na nikdy neuveřejněný materiál.

Experimentálně avantgardní metal Kayo Dot (foto) si postavil Plastic House on Base of Sky, ve kterém čekejte nejedno inovativní a biomechanické umělecké dílo. S použitím syntezátorů a elektroniky vyrobili pět písní, které mají dohromady čtyřicet minut a natočeny byly kapelníkem Tobym Driverem na různých místech od srpna 2014 do prosince 2015.

Pár akordů, recyklovaných slov a nápadů, které už jste určitě někde slyšeli, ale zahraných a vyřčených tak, jak to cítí Kovadlina na desce Životy těch druhých. Vaše životy i Kovadlinu jednou odvane čas, ale teď je tady a plně připravená rozvibrovat podlahy, květináče a ušní bubínky. Obsáhlý rozhovor s Kovadlinou plný přímých, ale nikoli jednoduchých názorů čtěte v letním dvojčísle magazínu Full Moon, které vyjde 20. června.


Trojka hip hoperů Ugly Heroes přináší hyper oduševnělý zvuk naplněný čistou látkou o společnosti, ve které žijeme, na albu Everything in Between. Cítí se být na opačné straně od rapu, který se line z rádií, a jejich zasvěcené rýmy a úderné emotivní beaty proniknou nejen do mysli posluchače, ale i do srdce. Údajně.

Na Grammy nominovaná folková skupina The Avett Brothers se vrací s devátou nahrávkou True Sadness. Inspirací pro ně byli např. Nine Inch Nails, Queen i Tom Petty, a proto ji tematicky i stylově nazývají "patchwork deka".

Pokud máte radši metal, jistě vás potěší stará deathmetalová škola Dawn of Disease na desce Worship the Grave, sludge od Earthship na novince Hollowed nebo ta od In Extremo s honosným titulem Quid pro Quo, ale tam už je zase trochu ten folk, takže hurá k ohníčku. Na spaní pod stanem si dejte ambient postrock od Ólafur Arnalds s příznačným názvem Late Night Tales. Bu bu bu, ty...
Alba na týden 20. 6. - 26. 6. 2016
http://www.xplaylist.cz/album/showWeekAlbumsAir - Twentyears

Be'lakor - Vessels
Dawn of Disease - Worship the Grave

Earthship - Hollowed

Fortíð - The Demo Sessions
In Extremo - Quid pro Quo

Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky

Kovadlina - Životy těch druhých
Lord Agheros - Nothing at All

Neige et Noirceur - Les Ténèbres modernes

The Avett Brothers - True Sadness

Ugly Heroes - Everything in Between

Whitechapel - Mark of the Blade

Ólafur Arnalds - Late Night Tales

Další aktuální desky a tisíce dalších čekají na vaše hodnocení a komentáře na hudební databázi XPlaylist, dle hesla Fanoušci sobě.

www.xplaylist.cz

Nový Spark
venku od 31. ledna
Kalendář akcí
25.02. Boris, Amenra
27.02. Toto
01.03. Korpiklaani, Heidenvolk, Arkona, Trollfest
01.03. Rock For People Winter
02.03. Rock For People Winter
03.03. Rock For People Winter
08.03. Shakra
09.03. Rhapsody - Farewell Tour
12.03. Carnifex, Oceano, Aversions Crown, Disentomb
14.03. Heaven Shall Burn, August Burns Red, Whitechapel, In Hearts Wake
A co FAKKER!?