Nový Spark
venku od 1. srpna
Zákaz stahování hudby? Manažerské diletantství, tvrdí Bruce Bruce

Zákaz stahování hudby? Manažerské diletantství, tvrdí Bruce Bruce

Legenda legend a muž desatera profesí včetně jedné zásadní v podobě frontmanství v IRON MAIDEN se nebojí úderných slov. Bruce Dickinson tvrdí, že hudební průmysl už před lety zaváhal, když potlačoval online revoluci.

„Lidi z branže v minulosti vynaložili nemalé prostředky a kvanta energie včetně soudních kroků, aby potlačili tendence sdílet rockovou hudbu na internetu. Vskutku geniální vražda dítěte v zárodku, místo toho, aby si uvědomili, že sami mohou ovládnout situaci a dostat se do bezprostřední blízkosti fanoušků,“ kroutil hlavou nedávno v rozhovoru Dickinson, který už kdysi tušil, že internet může být dalším, dnes již běžně fungujícím, komerčním ramenem distribuce metalu.

„Je snadné být starý, zkostnatělý a pomalý. Ale hudební průmysl je jedno velké kolo, které se musí pořád otáčet a nabízet ve svém pohybu čerstvost. Dnes už to naštěstí ví i manažeři velkých labelů, a všichni z toho mohou mít užitek,“ dodal Bruce, který se představí už za necelý měsíc na letňanském letišti společně s IRON MAIDEN a předskakujícími KILLSWITCH ENGAGE.

Neuvěřitelný životní příběh malého velkého vizionáře a muzikanta Dickinsona jsme detailně zmapovali v lednovém vydání Sparku, které je stále k dostání na našem eshopu.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
15.08. Summer Breeze
16.08. Death Coffee Party
17.08. Rock of Sadská
17.08. Rock Heart
22.08. Papa Roach
25.08. Fekal party
25.08. Vinohraní ve Viniu
30.08. Die Krupps, Frontline Assembly
01.09. Živanický rockový masopust
04.09. Flogging Molly
A co FAKKER!?