Nový Spark
venku od 3. ledna
Zákaz stahování hudby? Manažerské diletantství, tvrdí Bruce Bruce

Zákaz stahování hudby? Manažerské diletantství, tvrdí Bruce Bruce

Legenda legend a muž desatera profesí včetně jedné zásadní v podobě frontmanství v IRON MAIDEN se nebojí úderných slov. Bruce Dickinson tvrdí, že hudební průmysl už před lety zaváhal, když potlačoval online revoluci.

„Lidi z branže v minulosti vynaložili nemalé prostředky a kvanta energie včetně soudních kroků, aby potlačili tendence sdílet rockovou hudbu na internetu. Vskutku geniální vražda dítěte v zárodku, místo toho, aby si uvědomili, že sami mohou ovládnout situaci a dostat se do bezprostřední blízkosti fanoušků,“ kroutil hlavou nedávno v rozhovoru Dickinson, který už kdysi tušil, že internet může být dalším, dnes již běžně fungujícím, komerčním ramenem distribuce metalu.

„Je snadné být starý, zkostnatělý a pomalý. Ale hudební průmysl je jedno velké kolo, které se musí pořád otáčet a nabízet ve svém pohybu čerstvost. Dnes už to naštěstí ví i manažeři velkých labelů, a všichni z toho mohou mít užitek,“ dodal Bruce, který se představí už za necelý měsíc na letňanském letišti společně s IRON MAIDEN a předskakujícími KILLSWITCH ENGAGE.

Neuvěřitelný životní příběh malého velkého vizionáře a muzikanta Dickinsona jsme detailně zmapovali v lednovém vydání Sparku, které je stále k dostání na našem eshopu.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
25.01. Brainstorm
26.01. Brainstorm
26.01. Behemoth, At the Gates, Wolves in The Throne Room
27.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
28.01. Amorphis, Soilwork, Jinjer, Nailed to Obscurity
31.01. Architects, Beartooth, Polaris
01.02. Avatar
01.02. Therapy?, Hell Paso
04.02. John Garcia and the Band of Gold
09.02. Slash + Myles Kennedy and the Conspirators
A co FAKKER!?