Nový Spark
venku od 29. června
zaŽÍT BLAZE Bayley

zaŽÍT BLAZE Bayley

Blaze Bayley je jako malá birminghamská elektrárna. Ještě předtím než v Česku odehrál sérii koncertů se svou oblíbenou skupinou Seven Honzy Kirka Běhunka, strávil tři dny intenzivním dohledem nad míchačkou ve zvukové postprodukci Alfedus.

Jako nezávislý umělec, držící kariéru pevně v rukou, přiletěl osobně dohlédnout na finalizaci zvukové stopy živého koncertního DVD, které pro něj v Praze natočil režisér Marek Dobeš pod hlavičkou společnosti Alfedus.

Vedle koncertního zvukaře byl také Marek Dobeš prvním, koho Blaze doslova rozdrtil svým maniakálním nasazením. Více než čtrnáctihodinová pracovní doba, dokonalé soustředění, absolutní umělecké nároky na kvalitu a perfekcionizmus, tak charakterizuje spolupráci s Blazem režisér Marek Dobeš (videoklipy RAGE, Olympic, Seven a mnoho dalších).

A co jejich souhra přinese? Nově vznikající DVD bude obsahovat dohromady více než dvě hodiny materiálu. Najdeme v něm živý koncert v Rock Café (zazní na něm dva zcela aktuální songy), dva nové videoklipy, bonusový koncert z Antverp, rozhovory a materiál ze zákulisí natáčení. Celá kompilace je nadupanou oslavou třiceti let zpěvákovy kariéry. Blaze říká: „Miluju hudbu a každá jedna nahrávka představuje určitou část mého života, proto název Soundtracks Of My Life.“

Kdyby si po tomto studiovém zážitku dal Blaze Bayley dovolenou, nemohl by se nikdo divit. On však v rychlém sledu odehrál několik koncertů se Seven, načež odletěl pokračovat v krasojízdě za svými fanoušky do Brazílie. „Až dosud jsem považoval za nejintenzivnější metalovou práci natáčení videoklipu Paganini pro skupinu Arakain. Blaze Bayley mě ale svým nasazením zcela zahanbil, je to nefalšovaný King Of Metal!“ uzavírá Marek Dobeš.

Nový Spark
venku od 29. června
Kalendář akcí
27.07. Fozzy
27.07. Obituary
31.07. Robert Plant and The Sensational Space Shifters
03.08. Ostrava v plamenech
08.08. Brutal Assault
09.08. Rock pod Kameňom
17.08. Rock of Sadská
30.08. Die Krupps, Frontline Assembly
04.09. Flogging Molly
08.09. Batushka
A co FAKKER!?