Nový Spark
venku od 2. října
zaŽÍT BLAZE Bayley

zaŽÍT BLAZE Bayley

Blaze Bayley je jako malá birminghamská elektrárna. Ještě předtím než v Česku odehrál sérii koncertů se svou oblíbenou skupinou Seven Honzy Kirka Běhunka, strávil tři dny intenzivním dohledem nad míchačkou ve zvukové postprodukci Alfedus.

Jako nezávislý umělec, držící kariéru pevně v rukou, přiletěl osobně dohlédnout na finalizaci zvukové stopy živého koncertního DVD, které pro něj v Praze natočil režisér Marek Dobeš pod hlavičkou společnosti Alfedus.

Vedle koncertního zvukaře byl také Marek Dobeš prvním, koho Blaze doslova rozdrtil svým maniakálním nasazením. Více než čtrnáctihodinová pracovní doba, dokonalé soustředění, absolutní umělecké nároky na kvalitu a perfekcionizmus, tak charakterizuje spolupráci s Blazem režisér Marek Dobeš (videoklipy RAGE, Olympic, Seven a mnoho dalších).

A co jejich souhra přinese? Nově vznikající DVD bude obsahovat dohromady více než dvě hodiny materiálu. Najdeme v něm živý koncert v Rock Café (zazní na něm dva zcela aktuální songy), dva nové videoklipy, bonusový koncert z Antverp, rozhovory a materiál ze zákulisí natáčení. Celá kompilace je nadupanou oslavou třiceti let zpěvákovy kariéry. Blaze říká: „Miluju hudbu a každá jedna nahrávka představuje určitou část mého života, proto název Soundtracks Of My Life.“

Kdyby si po tomto studiovém zážitku dal Blaze Bayley dovolenou, nemohl by se nikdo divit. On však v rychlém sledu odehrál několik koncertů se Seven, načež odletěl pokračovat v krasojízdě za svými fanoušky do Brazílie. „Až dosud jsem považoval za nejintenzivnější metalovou práci natáčení videoklipu Paganini pro skupinu Arakain. Blaze Bayley mě ale svým nasazením zcela zahanbil, je to nefalšovaný King Of Metal!“ uzavírá Marek Dobeš.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
22.10. Killing Joke, Turbowolf
23.10. Caligula's Horse
24.10. Primal Fear, Riot V
27.10. Thrash Nightmare Festival
27.10. Die Happy
28.10. 100 Let Republiky
30.10. Glenn Hughes
31.10. Jonathan Hultén, The Devil's Trade, Sonya
02.11. Our Last Night, Hands Like Houses, Hawthorne Heights
03.11. Powerwolf, Amaranthe, Kissin Dynamite
A co FAKKER!?