Nový Spark
venku od 31. října
Zemřel kytarista STATUS QUO Rick Parfitt

Zemřel kytarista STATUS QUO Rick Parfitt

Ve věku 68 let zemřel dnes kytarista britských rockerů STATUS QUO Rick Parfitt. Podlehl vážné infekci v nemocnici ve španělské Marbelle, kde byl od čtvrtka hospitalizován kvůli komplikacím po dřívějším zranění ramene. Se STATUS QUO hrál Parfitt od roku 1967 a nahrál s nimi tři desítky alb.

„Jsme zdrceni, že musíme oznámit.. Rick Parfitt dnes v poledne zemřel,“ uvedl v prohlášení manažer a rodina. Po hudebníkovi zůstala manželka Lyndsay a čtyři děti.

Parfitt měl od 90. let několikanásobný bypass. Další infarkt utrpěl letos v létě po koncertě v Turecku. V říjnu pak podle BBC oznámil, že už nebude se skupinou Status Quo koncertovat. Podle informací BBC se ale chystal v příštím roce natočit sólové album a vydat autobiografii.

Se svými blond kadeřemi, džínovém outfitu a kytarou Fender Telecaster byl Rick Parfitt jednoduše rozeznatelný rockový kytarista. Jeho spolupráce s Francisem Rossim tvořila jádro STATUS QUO, jedné z nejdéle hrajících kapel z Velké Británie. Parfitt byl nejen hnací silou kapely na stagi a rovněž je podepsán pod mnoha hity jako autor.

Díky za všechno chlape, budeš nám chybět!

Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
18.11. Axxis, Dornenkönig
18.11. Aborted, Cryptopsy, Benighted, Cytotoxin
18.11. Decapitated, Hatesphere, Thy Disease
19.11. Nightwish, Beast In Black
20.11. Black Stone Cherry, Monster Truck
23.11. Tři Sestry, Slobodná Europa
23.11. Long Distance Calling
24.11. H.E.A.T., One Desire, Shiraz Lane
24.11. Naglfar, Schammasch
25.11. Anthrax, S.D.I.
A co FAKKER!?