Nový Spark
venku od 1. července
ALIA TEMPORA má za sebou evropské turné

ALIA TEMPORA má za sebou evropské turné

Tour, která se táhla od dubna do května a byla rozdělena na dvě části, pro sparkovský web okomentovala ústřední postava celé kapely, lady in pink, Markie Morávková.

„Mario, náš kytarista z Mexika, přiletěl do Česka ve čtvrtek 18. dubna, v pátek jsme měli společně celodenní zkoušku a v sobotu už jsme jeli na první zastávku turné ve Vídni v legendárním klubu ((Szene)), kam nás pozvali místní DRAGONY. Lidi byli responzivní, pařili s námi, skákali a neskutečnou radost nám udělala jejich bezprostřední nadšená reakce, když se na pódiu objevil náš jednorožčí maskot Marshmallow,“ popsala první zastávku turné zpěvačka Markie Morávková.


„Další den jsme s DRAGONY a SILENT RAGE, kteří přijeli na tyto dva koncerty z Řecka, hráli v Brně v naší domácí Melodce, poprvé na novém místě, kam se klub přesunul. Na místě panovala hodně vřelá atmosféra a strávili jsme s fanoušky celý večer, odcházeli jsme kolem jedné ráno až jako poslední. Potom jsme měli pár dní pauzu rychle všechno pobalit, a vydali jsme se do Belgie, do klubu Ragnarok, kde jsme už hráli několikrát a vždycky nás tam přivítali s vřelostí a pohostinností, a ani tentokrát to nebyla výjimka. Překvapil nás tam i fanoušek v jednorožčím kostýmu, kterého jsme vzali na pódium,“ pochvaluje si publikum Markie.


„Další den jsme jeli do Nizozemska, kde byl day off a měli jsme možnost zažít oslavy King's Day, které tam probíhaly v rámci narozenin nizozemského krále. V neděli jsme hráli v Nizozemsku, kde jsme měli možnost hrát poprvé, v rámci festivalu female fronted kapel Femme. Přijetí fanoušků, kteří přijeli nejen z Nizozemska a Belgie, ale i Německa a Francie, nám naprosto vyrazilo dech, protože jsme netušili, kolik příznivců tam máme a jak moc byli rádi, že jsme konečně přijeli. Spousta fanoušků přišla v našem tričku, v kostýmech jednorožce nebo s jednorožčí tematikou, a dva fanoušky jsme si dokonce vzali na pódium. Slyšeli jsme z úst nejen mnoha fanoušků, ale dokonce i samotného pořadatele, že jsme pro lidi byli headlineři celého večera, za což jsme s pokorou vděční, protože celý festival provázely neskutečně talentované kapely, a mnoho z nich jsou naši přátelé, se kterými jsme měli velkou radost, že se můžeme zase vidět. Mario si dokonce zazpíval duet s ATTRACTIVE CHAOS, takže atmosféra byla nesmírně přátelská,“ vypráví Markie.


Kapela měla dále pár dní na odpočinek, které strávila v Belgii a Francii, převážně u moře, a chystala se na velmi intenzivní část turné, sedm koncertů v řadě.

„Přijetí, vřelost a podpora fanoušků nám vyrazila dech, protože kromě toho, že jsou neskutečně entuziastičtí ohledně naší hudby a vize, kterou předáváme, jsou na koncertech akční, kupují si náš merch, nosí nám milé dárky, chodí na koncerty v jednorožčích kostýmech atd., tak nás taky podporují u merche dokonce natolik, že jsme už během prvních několika koncertů vyprodali všechny malované drumheady, které jsme měli připravené na celou tour, a nejednou se o ně strhl přátelský "boj" mezi fanoušky, kdo ten svůj získá. Jsme za tuhle podporu neskutečně vděční, protože turné jsou náročná a drahá, a ne vždy se daří všechny náklady plně pokrýt z honorářů od promotérů,“ připomíná úskalí turné v zahraničí Markie, což dokládá další historkou.

„Při cestě do UK jsme dojeli na trajekt s předstihem v 8 ráno, jen v 10. Odjeli jsme až trajektem ve 4 odpoledne. Nestihli jsme vlastní zvukovku, ta měla být v 5, ale aspoň měly tím pádem zvukovky předkapely. Ubytování jsme měli přímo nad klubem v hostelu, od promotéra, byl to klasický hostel, 6 patrových postelí, sdílené koupelny, sdílená komunitní kuchyň, kde bylo k dispozici jídlo. Bylo to tam čisté a atmosféra toho byla zajímavá, jak kdybychom byli v tourbuse nebo v base (3 patrové mřížové postele nad sebou, spodní úplně na zemi) ale byl tam hluk a přetopeno, takže jsme se probudili jak zombíci,“ směje se Morávková.


Přesto ALIA TEMPORA nelehkého turné nelituje. „Fyzicky to byl záhul, ale dalo se to zvládnout. Lidi byli úžasní, návštěvy ale mohly být větší, dá se to pochopit, protože ekonomická situace na Ostrocvech jde od desíti k pěti, kluby zavírají, lidi nechodí na koncerty, nekupují v předprodeji atd.“ připomíná odvrácenou stránku tour v cizině Markie.

20/04 Austria- Vienna, Szene

21/04 Czechia - BRNO, Melodka

26/04 Belgium - Bree, Ragnarok

28/04 Netherlands - Helmond Cafe, Femme Festival

02/05 London, New Cross Inn

03/05 Bridgwater, The Cobblestones

04/05 Sheffield, Yorkshireman

05/05 Edinburgh, Bannerman's

06/05 Newcastle, Trillians

07/05 Wolverhampton, The Giffard Arms

08/05 Leicester, The Musician

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
02.12. THERAPY
05.12. FREEDOM CALL, DRAGONY
06.12. FREEDOM CALL, DRAGONY
11.12. KREATOR, ANTHRAX, TESTAMENT
12.12. FIT FOR AN AUTOPSY, SYLOSIS, DARKEST HOUR, HERIOT
14.12. TARJA
15.12. TARJA
16.12. TARJA
18.12. TARJA
19.12. TARJA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace