Nový Spark
venku od 29. listopadu
ALIA TEMPORA: Na pódiu je na co se dívat

ALIA TEMPORA: Na pódiu je na co se dívat

Brněnská formace z ranku symfonického metalu ALIA TEMPORA bude třetím v pořadí v pátek ve Velbloud. Chlapci se sličnou děvou v čele začínají ve 22:00.

Symphonic metal je u nás velmi populární žánr, čím vyčnívá ALIA TEMPORA z davu?
Tak zejména je to tím, že na pódiu je rozhodně na co se dívat. A potom, oproti klasickému pojetí symphonic metalu, ALIA se čím dál víc ubírá směrem k moderní vlně, a to jak hudebně, tak i svou image. Symfonických prvků u nás najdete opravdu poskromnu, hudba je spíše založená na kombinaci toho, co v metalu známe a elektronických prvků. A může to zde znít jako svatokrádež, ale nebojíme se ani moderních popových postupů.

Vaše nové album „Digital Cube“ bylo financováno skrz crowdfundingovou kampaň. Jak jste na to přišli a stihlo se všechno zaplatit včas?
Crowfunding je dnes velmi rozšířená forma financování hudby, a nejen plnohodnotných CD, čím dál více kapel se uchyluje ke crowfundingu na videoklipy, či dokonce demíčka v podobě různých EP a jednotlivých singlů. My tuto formu financování vnímáme jako jistou formu předprodeje a máme s ní velmi dobrou zkušenost. Na naše první CD „Digital Cube“ se nám podařilo vybrat vše, co jsme potřebovali, a doufáme, že jsme naše fanoušky nezklamali.


„Digital Cube“ má parádní obal. Můžete vysvětlit jeho význam a genezi?
Jsme moc rádi, že se obal líbí, jsme na něj patřičně hrdí, a tak si s dovolením neodpustíme krátký komentář o tom, že je z rukou dnes již slavného autora jménem Gustavo Sazes, který taktéž navrhoval známé přebaly na CD kapel, jako jsou například AMARANTHE, ARCH ENEMY a další. Koncept přebalu doplňuje myšlenku, kterou předává album samotné. Album „Digital Cube“ mluví o stavu mysli, kterou zažívá každý, kdo je polapen v dnešním virtuálním světě, sociálních sítích a nekonečné mediální masáži.

Jaká je vaše cílová meta?
Máme svoje plány a svou představu kudy jít. To, co děláme, budeme dělat naplno a uvidíme - když se po letech dostaneme do top 10 procent, bude to super, když ne, tak o tom nikde mluvit nebudem:D


Přijď podpořit ALIU TEMPORU a ostatní kapely v pátek do Velbloudu. Vstup je zdarma a piváci jsou za 15 a 20 korun. To docela jde, ne?

Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
21.03. CULT OF FIRE, MALOKARPATAN
21.03. THE PICTUREBOOKS
22.03. LORDI
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
09.05. MACHINE HEAD
05.06. METALFEST OPEN AIR
16.06. SYSTEM OF A DOWN, EGO KILL TALENT
A co FAKKER!?