Nový Spark
venku od 1. července
ALICE s Danem Bártou vystoupí v Pivovaru Clock v Potštejně

ALICE s Danem Bártou vystoupí v Pivovaru Clock v Potštejně

„Yeah!“, debutové album jedné z nejzásadnějších českých rockových kapel 90. let ALICE, letos slaví 30 let od vydání. Při této příležitosti vyrazí původní sestava včetně Dana Bárty na koncert do potštejnského Pivovaru Clock. Kapela tu zahraje poslední červencovou sobotu, tedy 31.7.

Před několika lety se východočeský Pivovar Clock začal poohlížet po novém a větším prostoru, který nakonec našli taktéž v Potštejně, a to v bývalé prvorepublikové fabrice na dřevěná okna a dveře zvané Fenetra. Fabrika byla hojně využívána za minulého režimu, ale posledních několik let zde již rachot strojů utichl. Dřevo, sklo nebo různé druhy slinutých karbidů. To jsou materiály, které se na Fenetře kdysi hojně vyskytovaly. Dnes je to slad, chmel a kvasnice. Název Fenetra zůstal, k němu přibyla nová technologie, lahvovací i plechovkovací stroje a prostor dostaly i dřevěné sudy od různých druhů vín nebo bourbonů pro zrání spontánních piv nové značky Fenetra.


Kluci z Pivovaru Clock plánují Fenetru otevřít kultuře, a proto prvním, kdo rozechvěje její skleněné tabulky oken, bude legendární devadesátková rocková formace ALICE s Danem Bártou v čele. Původem plzeňská skupina bude k vidění a slyšení ve svém nejslavnějším složení Dan Bárta – zpěv, Lumír Václavík – sólová kytara, Martin Střeska – kytara, Zdeny Podskalský – baskytara a Jiří Mikeš Milý – bicí.

„Slepej Mladej Mrtvej“, „Ráj se mnou nehledej“ nebo „Klidná“. To jsou písně, které 31. července zazní v autentickém prostředí řemeslného Pivovaru Clock. Před kapelou ALICE zahrají dobře známí rock'n'rolloví THE COMPLICATION.

Na čepu budete moct ochutnat několik druhů piv Clock od světlého výčepního 10° Hektora přes různé pale ale a také i nějaký ten speciál.

Předprodej vstupenek na portálu GoOut. Vstupenky seženete i na místě.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
18.08. MISERY SIGNALS, RENOUNCED
20.08. ARKONA (RUS), VELESAR
22.08. BORN OF OSIRIS
30.08. ILL NINO, EKTOMORF, MIND INCISION
31.08. Metal!!! 2024 MARDUK, KRISUN...
07.09. HEILUNG, ZEAL & ARDOR
08.09. OVERKILL
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace