Nový Spark
venku od 1. září
APOCALYPTICA nahrála překvapivou verzi známého „Letu čmeláka“

APOCALYPTICA nahrála překvapivou verzi známého „Letu čmeláka“

O tom, že APOCALYPTICA se po letech opět vrhá na klasiku, jsme už před pár měsíci psali. Nyní oficiálně vychází třískladbové EP „Metal Classic, Classic Metal“ a na něm kromě už dříve zveřejněného „Bolera“ a Beethovenovy „Páté“ také „Flight of the Bumblebees“. Tedy známý „Let čmeláka“ ruského skladatele Nikolaje Rimského Korsakova, který metalové obci už před lety představil například Joey DeMaio z MANOWAR.

APOCALYPTICA na Sparkshopu

„Je to jedna z nejznámějších virtuózních skladeb. Sám jsem ji hrál nesčetněkrát a vždy jsem se snažil o co největší rychlost. Tentokrát jsem si ale řekl, že by mohlo být cool udělat ji tvrdou a syrovou, v podstatě nejpomalejší a nejdoomovější verzi, jaká kdy byla nahrána. Je fascinující, jak proměnlivě můžou hudební struktury fungovat. Tenhle čmelák je pořádně velký a naštvaný, ale letí s šibalským úsměvem ve tváři,“ říká ke svému tvůrčímu záměru Perttu Kivilaakso.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace