Nový Spark
venku od 1. července
ART PARTNER přiváží do Česka jen kvalitu

ART PARTNER přiváží do Česka jen kvalitu

Umělecká agentura, kterou proslavila představení umělců z východních zemí, připravuje pro hudební fanoušky další skvělé koncerty s dotekem největších rockových a metalových hvězd.

Kde vznikl nápad založit agenturu, která se bude specializovat na tributní metalové kapely a klasická představení?

Zakládali jsme firmu organizující koncerty (představení) bez ohledu na to, jaké přesně koncerty (představení) budeme organizovat. Snažíme se dělat zajímavé koncerty nezávisle na žánru. Počínaje turné klasického baletu, přes rockové koncerty a divadelní představení a konče různými show. Nejdůležitější je, aby to bylo zajímavé. A zajímavé věci se vyskytují v každém žánru.

Jak byste představili nejbližší akci, kapelu Eazy Dizzy, která hraje skladby od legendárních AC/DC a představí se hned 4x v listopadu v Česku?

EAZY DIZZY je nejlepší AC/DC tribute band, který jsem slyšel, prohlásil Chris Slade z AC/DC. Více slov myslím není potřeba.

V prosinci se uskuteční mini turné orchestru LORDS OF THE SOUND s programem Oscar Music Awards. O co jde v tomto případě?

Tento unikátní orchestr z Ukrajiny začal jako jeden z prvních hrát koncertní programy odlišné od klasické hudby. Program koncertů byl postaven na hudbě z filmů, počítačových her atd. Orchestr byl již třikrát na turné v Čechách a pokaždé dostáváme přehršel nadšených ohlasů od diváků a dotazy, kdy se orchestr vrátí s dalším turné. Toto není pouhý klasický symfonický orchestr, já bych ho nazval orchestrem nové generace. A skládá se bez výjimky z mladých lidí, kteří to roztáčí v průběhu celého představení orchestru. Poté, co orchestr před více jak pěti lety spatřil světlo světa, mnozí se pokoušeli o něco podobného, ale bohužel, lepší vystoupení než mají LORDS OF THE SOUND jsem zatím nikde jinde neviděl. Tentokrát LORDS OF THE SOUND představí v Čechách obnovený program "Oscar Music Awards”, ve kterém zazní písně z filmů, nominovaných na cenu Oscar. Můžete se těšit následující hity z mistrovských děl světového filmu: Hra o trůny, Pátý element, Titanik, Moulin Rouge, 007: SkyFall, Avatar, Matrix a mnoho dalších. Orchestr vystupuje se sborem, videoprojekcí a sólo zpěváky. Mimochodem, velice doporučují navštívit koncerty LORDS OF THE SOUND a poslechnout si tyto vynikající sólo zpěváky – Jaroslava Radionenko a Margaritu Meleško, kteří jsou finalisty projektů X-Factor Ukrajina a The Voice Ukrajina.

Po novém roce se do Česka vrátí oficiální tribute show METALLICA se symfonickým orchestrem. Proč by diváci neměli české koncerty promeškat?

Kdo alespoň jednou navštívil koncert METALLICA SHOW S&M TRIBUTE a přesvědčil se o unikátnosti tohoto jedinečného projektu, rozhodně přijde na koncert znovu! Strhující multimediální show, ohromující zvuk, vokál a mistrovská hra klasických rockových muzikantů udělají silný dojem na každého, dokonce i na nejvíce zarytého fanouška kapely METALLICA, rocku a muziky obecně. Klasika a současnost splynou v jediný celek a ukazují posluchačům svojí neopakovatelnou, mystickou krásu. Show dostala uznání a mnoho pozitivních ohlasů od hudebních kritiků i fanoušků rocku. Koncerty v Rusku, Bělorusku, Americe, Francii a Česku byly vyprodané ještě před dnem konání, ohlasy byly bouřlivě pozitivní, to vše jsou nezpochybnitelné důkazy o popularitě a úspěchu! A říct, že to je „drsné“ je jako neříct vůbec nic. Hutný metal smíchaný s vícenástrojovým symfonickým orchestrem, to je bez pochyby formát. Orchestr zušlechťuje metal a metal naplňuje orchestr. Experimenty v rámci kulturního dialogu, to je vždy blahodárný a zároveň provokující kulturní šok.


Jak jste spokojení s dosud uskutečněnými koncerty a jejich přijetí fanoušky?

Pro nás bylo velice příjemné koncertovat v Česku, protože nás přijímali velice vřele – jako doma. České publikum je velice různorodé, takové potkáš opravdu málokde – zde můžeš na koncertě potkat šedesátiletý pár důchodců v kožených bundách a zároveň osmnáctileté mládence v džínsových vestách s metalovými nášivkami. Lidi různého věku, různých zaměstnání a různého vzezření se nestydí otevřeně ukazovat svou lásku k hard rocku a toto nás velice těší a uchvacuje muzikanty našeho projektu.

Máte v plánu do budoucna rozšířit metalové akce o další soubory, které hrají muziku slavných kapel historie?

Nevím, nakolik jsou to přímo metalové akce, ale v březnu 2020 organizujeme menší turné LINKIN PARK TRIBUTE SHOW, které ztělesňuje kapela RAIN DROPS z Oděsy. Tentokrát to budou koncerty v klubech bez orchestru. Budou se konat v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Zlíně. V dubnu se vrátíme k tribute show s orchestrem. Tentokrát půjde o show SCORPIONS, které ukážeme ve městech Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové a Zlín. Již brzo se toto info objeví na našich stránkách www.artpartner.cz, kde můžete najít akce, které organizujeme.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
10.07. STREAM: TRIVIUM
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
13.11. OZZY OSBOURNE, JUDAS PRIEST
A co FAKKER!?