Nový Spark
venku od 2. října
Basinfire 2023: Headlinerem sobotního dne je VILLE VALO

Basinfire 2023: Headlinerem sobotního dne je VILLE VALO

Pořadatelé Basinfirefestu přitápějí. Letos na soupisku dostali exkluzivního headlinera a jednu z nejžádanějších kapel posledních let GHOST, a nyní do line-upu přidávají na scénu navrátilého frontmana HIM - VILLE VALO, který společně s AIRBOURNE vystoupí jako sobotní headliner.

V historii alternativního rocku 21. století je jen málo umělců, kteří by vrhali větší stín než finský průkopník love metalu VILLE VALO. Vždyť jeho kapela HIM patřila k nejikoničtějším a nejsvéráznějším skupinám tohoto tisíciletí. Jejich hudba zanechala nesmazatelnou stopu v zástupu fanoušků po celém světě a Jeho pekelné veličenstvo VV se vymykalo jen pouhému statutu rockové hvězdy.

Vstupenky na Spark shopu

VALOvo dítě vyprodukovalo osm studiových desek, kterých se prodalo přes deset milionů, obdrželo nominaci na Grammy, obsadilo nespočet obálek časopisů, uznání kritiků a uctívání celé generace. Zpráva o rozlučkovém turné v roce 2017 proto byla přijata s šokem a zástupy fanoušků překvapila.

"Jakkoli byly pohřební obřady pro HIM zábavné, trvalo mi víc než pár měsíců, než jsem si ve stínu Heartagramu vylízal rány a vymyslel záminku, jak si znovu zabrnkat a zabroukat. Nakonec jsem se rozhodl dát svému milovanému černému psovi vodítko a místo štěkání na sebe jsme začali společně výt. Tak se zrodil VV a album Neon Noir," dodává Valo.

Nyní, po pár letech, když si VV vylízal rány, je jeden z nejvýraznějších a nejzajímavějších hlasů moderního rocku zpět. Jeho návratová deska má nadčasové písně i baladičnost se závanem růží i pekelné síry a je jeho skutečným znovuzrozením i zmrtvýchvstání, které ho dovede až do Poříčí na Basinfire!

Mezi další hvězdy Basinfiru patří už zmínění GHOST, australská hardrock mašina AIRBOURNE, jedna z nejvýraznějších metalových kapel PARADISE LOST, jejichž hudba definovala gotický subžánr metalu, veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER či duo thrasherů FLOTSAM AND JETSAM z USA a němečtí klasici TANKARD, kteří ve Spáleném Poříčí budou slavit 40. výročí od svého vzniku. Dále elektro-industrial projekt PAIN Petera Tägtrena (Hypocrisy), který se zpěvákem Rammstein rozjel jeho bočák Lindemann, melo deathová ikona DARK TRANQUILLITY, další ze synonym devadesátek PRO-PAIN, dojde ale i na zpestření v podobě středověké folk/darkwave hudby s moderními vlivy. Tu představí FAUN. V sestavě jsou též progové hvězdy HAKEN, mladá pětice a kapela čítající syny slavných SlipKnot VENDED nebo nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie, kde se mísí hardcore-punk, rap, nu-metal a elektronika FEVER 333.

Aktuálně potvrzené kapely: Airbourne, Butcher Babies, Catastrofy, Cerebral Extinction, Clawfinger, Dance With The Dead, Dark Gamballe, Dark Tranquillity, Driák, Decapitated, Dust Bolt, Faun, Fever 333, Flotsam & Jetsam, Frozen Poppyhead, Gaerea, Ghost, Godless Truth, Haken, Jungle Rot, Knife, Laid To Waste, Mallephyr, Pain, Paradise Lost, Pestilence, Pro-Pain, Queensrÿche, Riverside, S.D.I., SpiritWorld, Sunset Trail, Tankard, The Fialky, The Raven Age, Urne, Vektor, Vended, Vomitory, VV a další

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace