Nový Spark
venku od 1. července
Basinfire 2024: Nejčernější temnota nad Spáleným Poříčím

Basinfire 2024: Nejčernější temnota nad Spáleným Poříčím

Letošní Basinfire přinese ve své žánrové rozmanitosti i to nejtemnější z metalových koutů a zákoutí a Spálené Poříčí pohltí temnota black metalu.

VSTUPENKY VČETNĚ JEDNODENNÍCH SEŽENETE ZDE

Dlouhá kariéra ROTTING CHRIST trvá již přes 35 let. Řekové se stálou základní sestavou (kytarista a zpěvák Sakis Tolis se svým bratrem Themisem za bicími) obstáli ve zkoušce času a stali se jednou z předních (melodických) dark/blackmetalových kapel. Podařilo se jim dosáhnout dokonalé rovnováhy při spojování jejich klasického a jedinečného stylu riffování a rytmiky s novými prvky, které přisypávají, aby jejich materiál zůstal zajímavý a svěží. To dokazují i třemi, zatím zveřejněnými, songy z jejich nadcházejícího alba "PRO XRISTOY" (což v překladu znamená před Kristem).


Spojení pagan folk metalových prvků tradiční lidové hudby, zejména slovanských a baltských vlivů, s těžkostí a agresivitou black metalu zajistí ARKONA. Ta se po pěti letech vrátí na pódium se svým devátým studiovým albem "Kob'". Album zkoumá filozofické názory zpěvačky Mashy Scream na moderní existenci lidstva propojenou s pohanskými tradicemi. Album obsahuje osm skladeb, zkoumající zejména témata zoufalství a společenského rozkladu. Hudebně se můžete těšit na epickou bipolaritu melodických pasáží, bouří blast beatů a drtivých kytar, hrdelních a čistých vokálů.

Za pozornost pak rozhodně stojí tvorba Kanaďanů PANZERFAUST. Tato vynikající blacková kapela založená v roce 2005 absolvovala turné s Marduk, Watain a dalšími. Black metal je v tomto případě samozřejmostí, ale jeho tradiční pozice je nevhodná. PANZERFAUST sice umí rozpoutat ďábla, ale zároveň jsou silně atmosféričtí, kytarová práce jim dodává nervozitu. Nebojí se pustit ani do drobných experimentů. Temná nihilistická hudba v sobě nese pochmurné obrazy budoucnosti lidského rodu a beznaděje skrze filozofický pohled a hudebně navazuje na tradici francouzské avantgardy, skandinávské ortodoxie a polského hitmakerovství. K tomu si připočtěte čistý zvuk a skvělou instrumentaci s melancholickými pasážemi a čirou nenávistí.

Chladnou strašidelnou atmosféru s intenzivními vokály a nebezpečnými melodiemi přivezou na Basin Islanďani NYRST. Jejich nové album "Völd" je inspirované syrovou silou islandských vulkánů. V jejich hudbě se odráží drsnost přírody, která vznikala v blízkosti aktivní sopky. S posunem v přístupu oproti předchozím vydáním kombinuje NYRST ponuré melodie s těžším zvukem.

Čistě ženské podání tohoto nejčernějšího žánru pak představí HULDER, blackmetalový projekt pocházející ze severozápadního Pacifiku multiinstrumentalistky Marz, a okultní ASAGRAUM, ryzí, přímočarý black v čele s Obscurou. Jejich nejnovější album nese název "Veil of Death, Ruptured".


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
14.11. MASTER BOOT RECORD
14.11. VEIL OF MAYA, SIGNS OF THE SWARM, VARIALS, TO THE GRAVE
14.11. BETH HART
15.11. SLEEP TOKEN, BILMURI
15.11. MASTER BOOT RECORD
16.11. AS I LAY DYING, DECAPITATED, CALIBAN, LEFT TO SUFFER
17.11. ACCEPT
18.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
18.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
19.11. BENIGHTED, BAEST, COFFIN FEEDER
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace