Nový Spark
venku od 1. prosince
Benátská! s Impulsem po dvouleté pauze přitáhla desítky tisíc fanoušků česko-slovenské muziky

Benátská! s Impulsem po dvouleté pauze přitáhla desítky tisíc fanoušků česko-slovenské muziky

Již 28. ročník Benátské! s Impulsem zaplnil sportovní areál ve Vesci u Liberce. Nejstarší český festival mainstreamové hudby se vrátil po vynucené dvouleté pauze a rozhodně své fanoušky nezklamal. Tentokrát lákal na nabitý čistě česko-slovenský line-up, u něhož si přišel na své každý návštěvník. Celkem do veseckého areálu během tří dní dorazilo 35 tisíc lidí.

„Chtěl bych poděkovat všem, že Benátské! udrželi přízeň. Nebudu lhát, ale obavy trochu byly. Nicméně celou dobu byla na všech koncertech úžasná kulisa, lidi se bavili. To pro nás organizátory byla po třech letech čekání ta nejlepší odměna,“ říká spolumajitel festivalu a zároveň frontman skupiny Doctor P.P. Petr Pečený.

Na hlavní ČEZ Energy Stage ve čtvrtek zahájili v rámci letošní metaloví Arakain slavící 40. výročí. Hned po nich nastoupila další legenda českého rocku Olympic, pro něž účast na letošní Benátské! byla součástí oslav šestých kulatin. Druhý den festivalu na ně navázali například Divokej Bill a Škwor. I přes chladnější sobotní počasí publikum uvedli do varu již tradiční účastníci Benátské! Chinaski i další „oslavenci“ – Paľo Habera a Team, kteří slaví šedesátiny, respektive 40 let na hudební sscéně. Fantastickou tečku za letošní Benátskou! potom udělali Čeští slavíci Mirai.

Vynikající atmosféra od čtvrtka do soboty ovšem panovala i v Hudebním stanu Rádia Impuls. Tam se představili například Xavier Baumaxa, objev loňských Slavíků Michal Horák, O5 a Radeček, Sebastian, Atmo Music nebo rapper Lipo. Nadšeného přijetí se dočkali i Ivan Mládek a jeho Banjo Band i již zmíněný Doctor P.P..

„Obrovská podpora našich fanoušků nás ještě víc nakopla a už během festivalu jsme začali vymýšlet velká překvapení pro příští ročník. Co považuji za skoro neuvěřitelné je, že si spousta fanoušků už teď rezervovala vstupenky na 29. Benátskou!. Vrátili jsme se v plné síle a věříme, že už nám ho nic nezhatí a že naopak bude ještě lepší než ten letošní a na Benátská! dorazí ještě víc fanoušků,“ dodává ředitel festivalu Pavel Mikez.

Podrobnosti o Benátské! 2023 začnou pořadatelé zveřejňovat v průběhu podzimu.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
08.12. HARLEJ
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace