Nový Spark
venku od 30. srpna
Bleskovky pro 19. 7. 2015

Bleskovky pro 19. 7. 2015

Koncem srpna vyjde na CD a DVD živák „Live at the Moore“ od MAD SEASON, tedy kapely, ve které hráli zesnulý frontman ALICE IN CHAINS Layne Staley a kytarista PEARL JAM Mike McCready. Záznam, dříve dostupný na VHS, obsahuje koncert z dubna roku 1995.


Veteráni zvukového extrému EXTREME NOISE TERROR vydají 5. listopadu své šesté album. Bude bez názvu a jako nováček se na něm uvede zpěvák Ben McCrow, bývalý člen GOREROTTED, respektive THE ROTTED.


SABATON v srpnu natočí své vystoupení na festivalu Sabaton Open Air konaném v domovském Falunu a začátkem příštího roku ho vydají jako živák na DVD/Blu-ray.


Djentaři THE SAFETY FIRE se rozpadli. Kapela o rozchodu informovala už 1. dubna, většina fanoušků to tehdy ale pochopila jako aprílový žert. Teď celou věc uvedla na pravou míru a potvrdila, že o žert nešlo.


Bývalý bubeník AC/DC Phil Rudd (foto) byl zase zatčen. Jen pár dní poté, co u soudu vyfasoval osm měsíců domácího vězení kvůli nebezpečnému vyhrožování a držení omamných látek, si pro něho policie přišla domů znovu. Podle zpravodajského webu Stuff.co.nz se v tu dobu nacházel ve společnosti prostitutek, ačkoliv jaký je důvod jeho zatčení, neřekl ani jeho právník Craig Tuck: „Můžu říct jen to, že byl zatčen a v pondělí ho čeká soudní přelíčení. Víc teď říct nemůžu a říkám to každému, kdo mi volá.“


Norští progresivní deathmetalisté IN VAIN začali pracovat na nástupci alba „Ænigma“ z roku 2013. Pokud vše půjde dobře, dočkáme se ho příští rok.


ONE MACHINE, formace, za kterou stojí bývalý kytarista TESTAMENT či FORBIDDEN Steve Smyth, vydají 18. září své druhé album „The Final Cull“.


SAINT ASONIA, kapela, jež dali dohromady Adam Gontier (ex-THREE DAYS GRACE) a Mike Mushok (STAIND) streamují už třetí song ze svého bezejmenného debutu, jenž jim vyjde 31. července. Tentokrát vybrali skladbu „Let Me Live My Life“.

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
02.10. Protector, Denet
02.10. ROGER WATERS - film
02.10. OMNIUM GATHERUM, HAMFERÐ, HEIDRA
02.10. Airbourne
02.10. Cro-mags, Best Wishes, Red Death
03.10. OMNIUM GATHERUM, HAMFERÐ, HEIDRA
04.10. OMNIUM GATHERUM, HAMFERÐ, HEIDRA
04.10. As I Lay Dying, Chelsea Grin, Unearth, Fit For A King
05.10. DOG EAT DOG
06.10. Aleš Brichta 60 Let
A co FAKKER!?