Nový Spark
venku od 2. října
Brněnští PANOPTIKUM představují „Mantichoru“

Brněnští PANOPTIKUM představují „Mantichoru“

Brněnští PANOPTIKUM, známí svou hudební nezařaditelností, unikátním vystupováním a neotřelým pojetím psychedelie, přichází s dlouhohrajícím debutem. Vypuštěním singlu „Robert Washington“ se spouští mašinérie, která vyústí ve vydání tajemně nazvaného alba „Mantichora“.

Deska vznikla v legendárním Golden Hive Studiu pod dohledem neméně renomovaného Amáka. Na osmidenním nahrávání se kromě členů kapely podíleli také do podvědomí českých westernových fanoušků zarytý Ladislav Županič, Barbora Magulová nebo bubeník MUCHY a KVĚTŮ Jakub Kočička. Výsledkem je zvukově rozmanitý, ale koherentní celek plný proplétajících se dějových linek a prapodivných hudebních nástrojů. V hlubinách pečlivě propracovaných skladeb se odráží ozvěny nespočtu více i méně závažných motivů, na významu části z nichž se rozcházejí i názory samotných členů.

První videem doplněný singl, po hlavní záporné postavě alba pojmenovaný „Robert Washington“, vyšel 1. dubna. Následován je o dva týdny později písní „Kalipsó“, k níž rovněž vznikl videoklip. Vydání samotného alba poté proběhne pod hlavičkou Kabinet Records 29. dubna, a to jak elektronicky, tak na vinylu. Křest bude dvojí; první květnové úterý v brněnském Kabinetu Múz a druhý o týden později v pražském Café V lese. PANOPTIKUM pro připravované křty LP „Mantichora“ chystají propracovaný set s občasnými prvky divadla.


Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace