Nový Spark
venku od 1. června
Brněnští TRYO vydávají u Kabinet Records první velkou desku

Brněnští TRYO vydávají u Kabinet Records první velkou desku

Na konci února čeká rodinu brněnského vydavatelství Kabinet Records nový přírůstek. Svou první dlouhohrající desku u něj vydá brněnská alternative indie kapela tryo. Trojice Šimon Podrazil, Lucie Čejková a Hynek Čejka vyšlou album nazvané "sustainable gardening" do světa 26. února, a to jak na vinylu, tak v digitální podobě.

O dva týdny dříve, tedy 12. února, tryo vydali také "single grey, white & red". Po písni "presence", která je k poslechu už od loňského roku, půjde o druhou ochutnávku z chystané desky.


Album "sustainable gardening" získalo svou tvář při nahrávání ve studiu Palba v Příkazech u Olomouce. Master si vzal v srdci moravského krasu na starost Hynek Čejka, a finální detaily kapela ladila loni na podzim skrze digitální spojení mezi Brnem a estonským Tartu. Vzhled alba, v jehož drážkách se ukrývá celkem devět písní, má pak na svědomí blanenský malíř vhlave_, se kterým tryo dlouhodobě spolupracují.

Zatímco název "sustainable gardening" dal albu Kanye West, hudební základ pro něj postavili jiní velikáni. V barevném indie projevu kapely, který chvílemi překrývá mlhavý shoegaze háv, jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale také jména jako Orville Peck či Real Estate. tryo desku popisují jako zhudebněný proces. „sustainable gardening je o tom, že vše je v neustálém pohybu. Důležitý ale není tlačit na sebe, abys někam došel a něco dokázal, důležitý je vnímat a užít si tu cestu,“ popisuje baskytaristka Lucie.

Kam nakonec poslech "sustainable gardening" dovede vás záleží primárně na vašich uších. Rozhodně však stojí za to se na cestu s brněnskými tryo vydat. A to prozatím alespoň skrze vinyl nebo digitální release desky. A brzy snad také přímo na koncertech.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
16.07. ANTHRAX - live stream
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace