Nový Spark
venku od 1. září
Bubeník Ted Parsons vzpomíná na začátky ve SWANS

Bubeník Ted Parsons vzpomíná na začátky ve SWANS

Ducha hudební kapely neživí jenom navonění zpěváci a okázalí kytaristé, ale poctivou prací vzadu jej často velebí a tříbí i bubeníci. Velkou osobností tlukoucího plemene je i Ted Parsons, mistr na milisekundu přesných úderů.

Tedův velmi bohatý a rozvětvený hudební rodokmen sahá od metalu přes industriál až k free jazzu, dub music a tisíci myslitelných alternativ mezitím. Svou kariéru začal v ohlušujícím rachotu SWANS, aby o pár lety později stál u zrodu PRONG, kapely, jejíž dopad na metal devadesátých let je neoddiskutovatelný.

Zmínění SWANS si vydobyli za svou kariéru kultovní status. Podle Teda byla důvodem zejména jejich hlasitá a násilná muzika. „Raní SWANS byli velmi agresivní, velmi násilničtí a velmi hlasití. Všechny elementy, které ústřední mozek Mike Gira miloval. Rád se choval agresivně, hlasitě a velmi intenzivně. A skrz hudbu se mohl takto projevovat. SWANS byli Mike Gira a pak teprve zbytek. Byl to náladový člověk. Když hodně pil, byl to tvůj nejlepší kámoš. Když pití vysadil, uměl být velmi zlomyslný a nevypočitatelný. Se zpěvačkou Jarboe se neustále hádali, zejména na cestách. Byl to typický scénář s emocionálně nestabilním hlavním zpěvákem a lidmi okolo. Tihle lidé umí být velmi podráždění, náladoví, arogantní a jejich ega jsou občas větší, než by bylo potřeba.“


Spark představuje člověka, jehož vášeň pro umění jej provádí fascinující uměleckou dráhou. Kompletní rozhovor najdete v červnovém čísle.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace