Nový Spark
venku od 1. července
Červnový Spark uvádí: Richie Kotzen – „Soul a rock mi naplnily dětství.“

Červnový Spark uvádí: Richie Kotzen – „Soul a rock mi naplnily dětství.“

Slavný americký kytarista se opět chystá dobýt Evropu a v Česku vystoupí v krásném amfiteátru Loket už 29. června. Proto jsme mu zavolali přes oceán, abychom zjistili novinky v říši Kotzenově. Rozhovor si nenechte ujít v červnovém tištěném čísle Sparku!

Rockový klasik zásadně ovlivňuje dění na scéně už od devadesátých let. Ve své kariéře spolupracoval s dalšími velikány jako s Joem Satrianim či Adrienem Smithem (IRON MAIDEN), byl součástí několika významných projektů a kapel MR. BIG nebo POISON. Jeho minulé i budoucí nahrávky byly hlavním tématem rozhovoru. A došlo i na otázku, kdo ho vlastně k muzice přivedl: „Prostě jsem do toho takříkajíc spadl. Dostal jsem do vínku lásku k hudbě, kterou ve mně samozřejmě podpořili následně rodiče. Máma milovala Hendrixe, BEATLES, ROLLING STONES a táta zase jel hodně v r’n’b. Soul a rock mi naplnily dětství. A odmalička jsem byl bavič. Kdykoliv byl nějaký prázdninový potlach, tak jsem se hlásil, že něco předvedu. Jako caparta mě začali učit hrát na klavír. Ale to nebylo to pravé ořechové. V sedmi, snad to říkám dobře, jsem dostal do ruky kytaru a propukla láska na celý život. Čert ale ví, jak by to dopadlo, kdybych jednoho dne neviděl KISS. Tehdy jsem věděl, že nechci dělat nic jiného. Budu muzikant, a budu hrát pro masy.“ Celý rozhovor čtěte v aktuálním čísle tištěného Sparku. Seženete ho na stáncích nebo na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
31.08. Metal!!! 2024 MARDUK, KRISUN...
07.09. HEILUNG, ZEAL & ARDOR
08.09. OVERKILL
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
09.09. OVERKILL
10.09. MIDNIGHT DANGER
14.09. THE HU
16.09. NYTT LAND
17.09. ILLDISPOSED, DEFACING GOD, PERSECUTOR
20.09. ORPHANED LAND, SCIENCE OF DISORDER
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace