Nový Spark
venku od 1. července
CHILDREN OF BODOM, SYLOSIS - 27. 10. 2015, Brno, Fléda

CHILDREN OF BODOM, SYLOSIS - 27. 10. 2015, Brno, Fléda

Časy, kdy do sebe Alexi Laiho lil alkohol proudem a snažil se žít co nejvíce destruktivně, jsou naštěstí pryč. Profituje z toho nejenom jeho zdraví, ale i tvorba jeho kapely CHILDREN OF BODOM. To, co se dalo vytušit na dvou posledních studiových deskách, se začíná projevovat i živě. V doprovodu skvělého supportu, britských SYLOSIS, se v úterý na Flédě jednalo o další koncertní překvapení tohoto roku.

I když díky různým silničním uzávěrkám a omezením jsem dorazil až na závěr setu SYLOSIS, bylo i z této ukázky jejich tvorby jasné, že tato čtveřice už definitivně patří mezi sortu kapel, které můžou z fleku přejít do pozice headlinera. Výtečná souhra, instrumentace, ale zároveň i tah, který je notně kořeněn thrashovými ingrediencemi. A to, proč je zpěvák a kytarista Josh Middleton v současnosti ceněn jako jeden z nejlepších shrederů, je více než nad světlo jasné při každé jeho vyhrávce a sólu.

Že i Alexi Laiho není rovněž žádným kytarovým otloukánkem, to víme všichni nejpozději od roku 1997, kdy vyšla první deska CHILDREN OF BODOM. V Brně to převedl zcela ukázkově a protože celá kapela i s dočasnou výpomocí v podobě Anttiho Wirmana neskutečně šlapala, byla ona necelá hodinka a půl skvělou reminiscencí na roky, kdy mladí finští vlci začali postupovat od jezera Bodom. I s připomenutím debutu „Something Wild“, i s blackovýma sypačkama i s lahůdkovou souhrou Laiho – Janne Wirman. Mimochodem, tento muž se zřejmě největším močovým měchýřem na metalové scéně (už při předchozím turné ve Zlíně jsem si všiml, že neustále něco popíjí buď z lahve nebo dvou kelímků) nepřipomínal ani sekundu zasmušilého seveřana, neboť se neustále křenil od ucha k uchu, čímž nakazil i ostatní. A bodejť by taky ne, když brněnské publikum bylo výtečné a nedalo díky svým bouřlivým reakcím kapele ani chvilku odpočinku navíc. A CHILDREN OF BODOM tuto výzvu přijali a výsledkem byl utěšený předsváteční metalový večer, který musel pozvednout náladu jak sestavě na pódiu, tak každému ve vařícím kotli Flédy. Díky všem za tento nečekaný zážitek.

text: Jan Kozák
fotogalerii Radka Šicha naleznete zde

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
18.08. MISERY SIGNALS, RENOUNCED
22.08. BORN OF OSIRIS
31.08. Metal!!! 2024 MARDUK, KRISUN...
07.09. HEILUNG, ZEAL & ARDOR
08.09. OVERKILL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace