Nový Spark
venku od 1. prosince
Čtenář redaktorem: CHODROCKFEST

Čtenář redaktorem: CHODROCKFEST

ChodRockFest 2014
Kdy to znělo: 8. – 9. srpna 2014
Kde to znělo: Areál TJ Start, Domažlice

Domažlické akci CHODROCKFEST bude sice ještě nějakou dobu trvat, než se přiblíží věhlasu místních Chodských slavností, ale snaha tu je… a to nejen ona, ale i konkrétní činy.

Máme tedy za sebou již 4. ročník open-air festivalu, který se – stejně jako výše zmíněné slavnosti a také Vavřinecká pouť - odehrál tradičně druhý víkend v srpnu. Konkrétně v jezdeckém areálu na dvou scénách, kde se vystřídalo 23 kapel.

Organizce

Organizace festivalu byla nadprůměrná. Mezitím, co si fanoušci vychutnávali hudební nálož na jedné scéně, na druhé se připravovala kapela, která byla další na řadě. Návštěvníci tak zbytečně nemuseli čekat. V areálu se nacházelo několik stánků s pitím a zvlášť, v jakémsi mezipatře, stánky s jídlem. U všech prodejců byla aktivita svižná a bezproblémová, pokud svou objednávku lidé nedostali ihned, čekali maximálně několik minut, což jistě každý ocenil.

Kapely

Letošní ročník zahájila kapela RELAXIS již ve čtvrtek v podvečer. Po třech letech pauzy se roku 2012 vrátila na hudební scénu a v novém složení vydala desku. Po tomto koncertě následovali energičtí ZASTODESET a hned po ní plzeňští EXTRA BAND REVIVAL – ti toho pamatují neskonale více, vždyť budou za chvíli slavit „třicátiny“ od svého založení. To vše v rámci jakéhosi čtvrtečního zahřívacího kola, zde byl vstup zdarma…

Hlavní nápor v pátek

Většina lidí však dorazila až v pátek. Ten odstartovali SEPTIC PEOPLE, kapela, která začala svou hudební kariéru roku 2010 a již se může pyšnit koncertováním na úspěšných festivalech jako** Tarock** či Basinfirefest. První album s názvem „Má to říz“ vydali na jaře roku 2011. Pro své posluchače jej nabízí zdarma ke stažení na svých stránkách. Na své druhé desce „Jdou do hlav“ spolupracovali i se zpěvákem Vaškem Bláhou (Divoký Bill) a Tomášem Hrbáčkem (Harlej).

Poté se předvedl již zkušený ústecký poprock - UDG. Kapela má na svém kontě 4 studiová alba. V roce 2009 získali v hudebních cenách Žebřík časopisu Report dvakrát první cenu (kapela roku, videoklip roku k písni Éterická) a v roce 2010 opět první cenu jako kapela roku. Následovala Prague Conspiracy v čele se zpěvačkou Anetou. Stejně jako každý rok na Chodrockfestu vystoupila kapela MANDRAGE a odehrála skvělý koncert. Nechyběly písničky ze starších alb jako „Františkovy Lázně“, „Šrouby a matice“ či „Hledá se žena“. Pětice nezpochybnitelných talentů rozproudila dav, během koncertu odpalovala pyrotechniku a konfety jako na běžícím pásu a naladila fanoušky do té správné festivalové atmosféry. Nezapomnělo se zahrát ani ukázky ze dosud posledního alba Siluety (2013) – „Tanči, dokud můžeš“, „Na dlani“ a některé další.

CHINASKI **si ve svém nabitém programu také udělali čas a odskočili si do Domažlic zahrát svým fanouškům. A udělali dobře. Ti je totiž přivítali více než vřele a po celou dobu jejich vystoupení nezůstali v klidu. Přestože jsou členové souboru právě zaměstnáni natáčením nového alba, stále mají čas koncertovat a objíždět festivaly a slavnosti. Jejich vystoupení bylo kvalitní a zábavné. Nechyběly na něm písně jako „Hlavolam“, „Punčocháče“ a „Stížnost“.

**WOHNOUT
i také předvedli více než ucházející představení. Kdo působí na hudební scéně bezmála 20 let už přesně ví, jak dostat fanoušky do varu. Jejich melodické písně nikoho nenechali jen tak v klidu stát. Chtě (i nechtě) každý tancoval do rytmu a užíval si půlnoční energickou show.

Nezapomeňme ani na soubory ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA, STICX a ROCKOTÉKA. Pro vytrvalé, kterým se ani potom spát nechtělo (a nebylo jich málo) na jedné scéně vystoupil DJ Jirka Pelnár, který hrál písničky na přání a lidé se postupně propařili do sobotního rána.

Poslední festivalový den se areál otevíral přesně v poledne. Jako první se představila čtyřčlenná pop-rocková kapela CHAI z Nýrska. Poté vystoupil tvrdší, rockovější KRUCIPÜSK . Dále zahrála oblíbená V3SKA, nechyběl ani Vilém Čok se svým Bypassem a BAGS. Právě tato kapela ze Strakonic v čele s živou a půvabnou zpěvačkou Barborou Hájkovou rozjela parádní vystoupení a roztančila publikum.

Na Chodrockfestu nechyběl ani** Xindl X**. Přestože zazpíval velice dobře, vytknula bych organizátorům čas vystoupení. Jelikož začinal se svou produkcí ještě před 19h, většina lidí si, dle mého názoru, neužila koncert tak, jako kdyby protagonista až po setmění. Chyběla ta správná atmosféra. Navíc spoustu návštěvníků festivalu bylo v té době ještě na Chodských slavnostech ve městě. I přes to Ondřej Ládek, alias Xindl X, zazpíval kvalitně a předal svým fanouškům něco ze sebe.

WALDGA GANG **se prezentoval nejen svými vlastní skladbami, ale přidal také několik táborových písní, nejen od své inspirace WM. Parádním vrcholem festivalu se ukázal **HARLEJ. Přestože s Walda Gang zahráli několik stejných písní, lidé si rozhodně nestěžovali a atmosféra byla skvělá! Oba soubory jsou synonymem lidového hraní, které na obdobné akce skvěle pasuje.

Na druhé scéně přesně o půlnoci odstartovala Kiss party, která skončila až v brzkých ranních hodinách. Lidé si užívali hudbu na maximum a vypadalo to, že se nikomu nechce spát. Když přece jen party skončila, někteří lidé se odebrali do stanů, jiní pokračovali do města do místních podniků.

Text: Kristýna Petričková
Foto: Jan Zeman

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
18.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
19.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
20.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace