Nový Spark
venku od 29. března
Co koluje kolem třetí řadovky desky DANZIG?

Co koluje kolem třetí řadovky desky DANZIG?

Album „Danzig III: How the Gods Kill“ oslavilo před pár dny šestadvacet let od okamžiku svého vzniku. Některé skutečnosti, které provázely dodnes oblíbenou desku, i po letech vzbuzují vzrušenější reakce.

Předně DANZIG při realizaci třetí desky odmítli pomoc externího producenta, kterým byl na prvních dvou nahrávkách Rick Rubin. „Spolehli jsme se pouze sami na sebe a měli materiál po kupě ve zkušebně za čtyři dny. S producentem bychom se s tím dělali měsíc,“ řekl pyšně Danzig.


Pro obal desky oslovil Glenn Danzig slavného švýcarského surrealistu H. R. Gigera, který má na triku například slavného Vetřelce. Jeho výjev „Meister und Margeritha“ ovšem musel být upraven, z obrazu zmizel motiv ztopořeného penisu. Prudérní americká cenzura by takovou věc jistě nenechala projít.

Konečně v bookletu desky se objevuje motiv obráceného kříže, který je většinovou společností vnímán jako projev satanismu. Glenn Danzig je ovšem jiného názoru: „Obrácený kříž je věc vpravdě křesťanská a svatý symbol. Vždyť přece už svatý Petr žádal ukřižování na otočeném kříži, protože by považoval za rouhání učinit tak stejně, jako v případě Ježíše Krista.“


A kontroverzí by se našlo ještě mnohem více. DANZIG přivítáme už za tři týdny na festivalu Brutal Assault, aktuálně se navíc Glenn Danzig mračí na titulní straně červencového Sparku, který je stále v prodeji.

Nový Spark
venku od 29. března
Kalendář akcí
07.05. The Word Alive, Make Them Suffer, Of Virtue, Aviana
08.05. Polar, Tripsitter
09.05. Brujeria, Venomous Concept, Aggression, Sangre
10.05. The Word Alive, Make Them Suffer, Of Virtue, Aviana
10.05. Brujeria, Venomous Concept, Aggression, Sangre
11.05. Swallow the Sun, Oceans of Slumber, Aeonian Sorrow
15.05. Accept and The Orchestra Of Death
18.05. Rings of Saturn, Necrogoblikon, Mental Cruelty, Left To The Wolves, Harbinger
18.05. Cryptopsy
19.05. I am morbid, Atrocity, Sadist
A co FAKKER!?