Nový Spark
venku od 1. července
David Ellefson z MEGADETH popírá, že by byl heavy metal Satanova hudba

David Ellefson z MEGADETH popírá, že by byl heavy metal Satanova hudba

Luteránský pastor a baskytarista MEGADETH David Ellefson se nedávno rozpovídal o kázání, které přednášel v rámci akce Megadeth Boot Camp . Jeho tématem byl fakt, že lze poslouchat heavy metal, aniž by jeho posluchači museli jít do pekla.

Ellefson říká: „Bylo to zajímavé, neboť jsem kázání doprovodil písněmi „The Number Of The Beast“ od IRON MAIDEN, „War Pigs“ od BLACK SABBATH, „South Of Heaven“ od SLAYER, „Absolution“ od GHOST a „Holy Wars“ od MEGADETH. Bylo pro mě zajímavé vést kázání pro metalisty. Snažil jsem se jim vysvětlit, že Bůh je stvořitel veškeré hudby. Satan nemá žádnou kreativní sílu, což mnoha lidem nedochází. Pokud vás však hudba nebo filmy začnou svádět na cestu pokušení, měli byste s nimi přestat. A to říkám z vlastní zkušenosti.“


„Když jsem vyrůstal, poslouchali jsme BLACK SABBATH s texty od Ronnieho Dia, potom přišli SLAYER, dnes v tomhle trendu pokračují třeba GHOST. Vždycky tu prostě byla fascinace z okultismu a temné strany. V našem žánru se tohle zkrátka děje – sledujeme horory a někdy píšeme také hororovou muziku. Neznamená to však, že by to bylo naše přímé svědectví, nejedná se vždy o vlastní zkušenosti. S MEGADETH jsme napsali několik fiktivních příběhů třeba ve skladbách „Five Magics“ a „Bad Omen“. Je to jako když Stephen King píše fiktivní román,“ tvrdí Ellefson.


Dave Mustaine v minulosti tvrdil, že s MEGADETH už nikdy živě nechce hrát píseň „The Conjuring“. V autobiografii Mustaine: A Heavy Metal Memoir odhalil, že v mládí provozoval černou magii, což tuhle skladbu inspirovalo. Zážitek prý Davea ovlivnil na hodně let dopředu. „Já jsem nenapsal žádnou píseň, na jejíž text bych později změnil názor. Dave jich pár měl, které časem odmítal hrát živě, protože už se s jejich texty neztotožňoval. Jako autor daných skladeb má právo se rozhodnout je nehrát. Já ho v jeho rozhodnutí podporuji,“ uzavírá David Ellefson.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?