Nový Spark
venku od 1. července
FBI zatkla frontmana ICED EARTH! Obviněn z útoku na Kapitol

FBI zatkla frontmana ICED EARTH! Obviněn z útoku na Kapitol

Kytarista ICED EARTH Jon Schaffer, jenž se 6. ledna účastnil násilí při demonstraci u budovy Kapitolu Spojených států amerických ve Washingtonu D.C., čelí šesti obviněním.

V lednu, právě ve chvíli, kdy americký Kongres potvrzoval vítězství Joe Bidena v listopadových prezidentských volbách, vnikli do komplexu Kapitolu podporovatelé končícího prezidenta Donalda Trumpa a poškodili a částečně vyrabovali jeho vnitřní vybavení. Kvůli tomuto činu je v současné době vyšetřováno více než 200.

Mezi agresivními demonstranty byl vyfocen i dvaapadesátiletý Jon Schaffer, jenž je kromě ICED EARTh spojen také s kapelou DEMONS & WIZARDS. Podle prohlášení FBI se Schaffer 17. ledna dobrovolně vydal úřadům. Muzikant bude nyní kvůli násilnému protestu, při němž zemřelo pět lidí, čelit šesti trestním obviněním.

1) Vědomý vstup nebo pobyt v budově nebo areálu bez zákonného oprávnění
2) Narušení řádného vládního zasedání
3) Účast na fyzickém násilí proti osobě nebo majetku
4) Násilný vstup a vyvolávání nepokojů v budově Kapitolu
5) Účast na fyzickém násilí v budově Kapitolu
6) Účast na demonstraci v budově Kapitolu

V souvislosti s obviněním č. 5 byl údajně Schaffer mezi výtržníky, kteří po bezpečnostní službě Kapitolu stříkali tzv. „bear spray“, což je extrémně silná forma pepřového spreje.

V návaznosti na násilné střety v Kapitolu vydali Schafferovi spoluhráči z ICED EARTH prohlášení, v němž vyjadřují s celou násilnou akcí svůj nesouhlas. „Absolutně nepodporujeme a neschvalujeme nepokoje nebo násilné činy, kterých se výtržníci účastnili 6. ledna v budově amerického Kapitolu. Doufáme, že všichni, kteří se tohoto aktu zúčastnili, budou postaveni před soud a budou se zodpovídat za své činy.“

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace