Nový Spark
venku od 1. července
Fresh Blood se blíží, již 31. 3. – EMBRACE THE DARKNESS

Fresh Blood se blíží, již 31. 3. – EMBRACE THE DARKNESS

Finále soutěže kapel Spark Fresh Blood se blíží a my vám nyní budeme postupně představovat všech šest finalistů. Druhými finalisty jsou EMBRACE THE DARKNESS z Kuřimi.


Ačkoliv český metalový rybníček není příliš velký, najdou se v něm kapely, které by si rozhodně zasloužily patřit mezi velké ryby. A přesně takové se Spark Fresh Blood odhalujeme. Seznamte se s EMBRACE THE DARKNESS.

Styl: melodický death/doom metal
Město: Kuřim
Vznik: 2012

Odkud jste a co hrajete?
Jsme kapela z Kuřimi což je malé město přibližně 10 km severně od Brna. Náš styl je velmi specifický, protože kombinujeme melodic-death metal s doom metalovými prvky (například housle). Takže se označujeme jako melodický death/doom metal.

Jak jste se dali dohromady?
Jednou jsme se (Seth) s Jindrou potkali na pivu, abychom projednali nějaké pracovní věci. No a jak jsme si tak povídali, napadlo nás, že bychom mohli složit kapelu vzhledem k našemu společnému hudebnímu vkusu. Každý znal pár lidí… a takhle vznikli EMBRACE THE DARKNESS. Dnešní sestava je však již částečně obměněná.

Jaké jsou vaše dosavadní největší úspěchy?
Aktuálně podle kapelní kroniky máme za sebou asi přes 50 koncertů. Ty největší pro nás jsou asi z posledního roku, kdy jsme si mohli zahrát na jednom pódiu například s rakouskými HARAKIRI FOR THE SKY nebo WOE UNTO ME z Běloruska. Mimo jiné bylo pro nás velkým úspěchem 9. místo ve Spark Fresh Blood v roce 2015. Určitě bych také vypíchl loňskou Revelation tour s kapelou VANGUARD.


Ano, v roce 2015 jste se ve SPARK FRESH BLOOD umístili na 9. místě, letos jste ve finále – jak jste na sobě od té doby zapracovali?
Těžko říct přesně jak, ale od té doby jsme nabrali hodně zkušeností, vydali debutní EP a single „Temptations Nest“. Odehráli jsme spoustu kvalitních koncertů s kvalitními evropskými kapelami. Nabrali jsme hodně zkušeností. Hudebně a kompozičně jsme se posunuli hodně dopředu.

Co by podle vás měla mít vítězná kapela?
Já si myslím že vítězná kapela by měla mít housle (smích). Ale teď vážně... ve finále se sešla velmi rozmanitá šestice kapel, která má každá ve svém směru co nabídnout. Takže o vítězi rozhodne nejspíše primárně vkus hodnotitelů. Za nás by rozhodně měla vítězná kapela věřit v to, co dělá a její fanoušci by měli vědět, že to kapela dělá pro ně.

Sestava EMBRACE THE DARKNESS
Aleš „Seth“ Krupica – zpěv
Jindra Bubeník – kytara
Martin Zejda – kytara
Jan Šmerda – baskytara
Venca Nováček – bicí
Stanislav „Thar“ Žoldak – housle

Diskografie:
2016 The Nameless

Spark Fresh Blood proběhne 31. 3. v KD Gerbera v Českých Budějovicích. Vstupenky jsou k dostání zde nebo na místě.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
25.08. SABATON, THE HU, LORDI
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace