Nový Spark
venku od 2. října
Gene Simmons z KISS stáhl žádost o patent známého gesta

Gene Simmons z KISS stáhl žádost o patent známého gesta

Ani ne dva před dvěma týdny podal Gene Simmons z KISS žádost o patentování známého gesta, ale nyní se ji najednou rozhodl stáhnout zpět. K vytvoření gesta jej prý inspiroval akční hrdina Spider-man.

Dne 9. června 2017 podal Gene Simmons z KISS žádost o patent známého gesta. Jeho verze „paroháče“ se podle ní skládala z: „vystrčeného ukazováčku a malíčku a k nim kolmo vytyčeného palce.“ Za žádost Gene zaplatil 275 dolarů, aby se snažil gesto využít jako symbol v oblasti zábavního průmyslu. Baskytarista KISS tvrdil, že gesto poprvé veřejně ukázal 14. listopadu 1974. Přesto nyní Simmons od své snahy upouští a 20. června se žádost o patent rozhodl od amerického patentového úřadu stáhnout.


V rozhovoru pro časopis Classic Rock Gene Simmons uvedl , že jej k vytvoření gesta inspirovala postava komiksového hrdiny Spider-mana, který za pomoci podobného gesta vystřeloval ze svých zápěstí vlákna pavučiny. „Má verze gesta je poctou Spider-manovi, který jej také používá. Na fotkách lze vidět, že vystrkuju palec jako on. V americké znakové řeči tohle gesto znamená Miluji tě. Když vidíš kapely, které paroháče používají, tak si vzpomeň, že tohle začalo s KISS,“ uvedl Gene Simmons.

Když se Simmonse ptali, zda gesto "paroháč" neproslavil spíše Ronnie James Dio, který však nevystrkoval palec, tak Gene odpověděl: „Ronnie mi to jednou řekl přímo do ksichtu a já mu jen odpověděl: Bůh ti žehnej. Nemyslím tím nic špatného, jen jsem toho názoru, že se prostě mýlil.“

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
11.11. AMENRA, E-L-R, YLVA
11.11. SICK OF IT ALL, COMEBACK KID, CANCER BATS
12.11. CONAN, UN, SIXES
12.11. SWALLOW THE SUN, OCTOBER TIDE, OCEANWAKE
12.11. AMENRA, E-L-R, YLVA
12.11. Beast in Black, Myrath
13.11. JINJER, THE AGONIST
14.11. INGESTED, WITHIN DESTRUCTION, SIGNS OF THE SWARM, DISTANT
14.11. Sacred Reich
15.11. Mayhem, Gaahls Wyrd, Gost
A co FAKKER!?